Już dzisiaj, 7 października, w cyklu „Jazz.PL” odbędzie się koncert zespołu Alan Wykpisz Project, który stanowi zapowiedź pierwszej płyty sygnowanej nazwiskiem basisty. Transmisja od godz. 18:00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie dwojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Dwójki.


W najbliższy piątek, w studiu S – 3 Polskiego Radia w Warszawie, odbędzie się koncert sekstetu prowadzonego przez jednego z najbardziej aktywnych basistów na polskiej scenie jazzowej – Alana Wykpisza. To zapowiedź pierwszej płyty sygnowanej własnym nazwiskiem.

– Po kilkunastu latach aktywnej działalności, podróżowaniu, nagrywaniu albumów z różnymi artystami nadszedł czas powołania  do życia mojego projektu, nagrania i wydania debiutanckiego albumu – mówi Alan Wykpisz.

Koncert będzie przedpremierową prezentacją repertuaru, jaki znajdzie się na płycie „City Jungle”. 

Alan Wykpisz – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, improwizator, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (studia licencjackie) oraz w Katowicach (studia magisterskie i doktoranckie). Laureat konkursów takich, jak Jazz Hoeilaart 2011, Bass Copenhagen 2012 czy Jazz Nad Odrą 2015. Koncertował na wielu festiwalach w kraju jak i na świecie. Alan Wykpisz z High Definition Quartet otrzymał nominację: do nagrody FRYDERYK 2014 za płytę „Hopasa” i w tej kategorii Trio Mateusza Gawędy w 2016 r. za „Overnight Tales”. W roku 2020 z zespołem Natalia Kordiak Quintet nominowany został do nagrody FRYDERYK za najlepszy debiut fonograficzny za płytę „Bajka”. Muzyk koncertował z takimi artystami, jak Janusz Muniak, Ramdy Brecker, Dave Liebman, Aga Zaryan, Adam Pierończyk, Grzegorz Karnas, Anna Gadt oraz Michał Urbaniak.

Zespół wystąpi w składzie: Alan Wykpisz (gitara basowa, kontrabas, elektronika, kompozycje), Jakub Mizeracki (gitara), Paweł Kaczmarczyk (instrumenty klawiszowe), Dawid Lach (Fender Rhodes), Maksymilian Olszewski (perkusja), Tymoteusz Papior (perkusja).  

Koncert poprowadzi  Roch Siciński