Charlie Winston zagra w grudniu w Polsce! Brytyjczyk powraca do Polski, aby w ramach promocji nowego studyjnego albumu „As I Am”, który dostępny jest już w streamingach oraz w sklepach muzycznych, wystąpić w warszawskim klubie Niebo. Koncert odbędzie się 11 grudnia.

Bilety w cenie od 99 zł są dostępne w sprzedaży na www.eventim.pl/goodtaste oraz www.ebilet.pl.  


Europa pokochała Charliego Winstona za singiel „Like A Hobo”, wydany w 2009 roku na albumie „Hobo” – wydanie tej płyty można uznać za początek muzycznej kariery Winstona. Od tamtej pory artysta kojarzony jest z folkiem i rockiem. Mimo że już w 2007 roku, z utworami z albumu „Make Way” otwierał koncerty Petera Gabriela, dopiero płyta „Hobo” przyniosła mu numer jeden na liście najchętniej kupowanych albumów we Francji oraz obecność w Top 10 w Belgii i Szwajcarii. Płyta została doceniona również w Niemczech i Austrii. Pochodzące z albumu „In Your Hands”, „I Love You Smile” czy „Kick the Bucket” wciąż utrzymują się w czołówce najchętniej odtwarzanych utworów Charliego Winstona w serwisach streamingowych. 

Przez lata muzyka Brytyjczyka ewoluowała. Zaczęło pojawiać się w niej więcej przestrzeni na inspiracje, a obecnie nie brakuje w niej popowych, niezwykle melodyjnych kompozycji, opartych na gitarze akustycznej bądź fortepianie, dopełnionych klimatyczną perkusją. Słychać to m.in. w utworze „Losing Touch”, promującym wydany w 2018 roku album „Square 1”.

Prace nad materiałem, który ukaże się na „As I Am” przebiegały w czasie lockdownów i obowiązku zachowywania dystansu społecznego.

„Nazywam siebie ‘covidowym zwycięzcą’, bo wykorzystałem ten nadzwyczajny czas, dla tak wielu osób niezwykle negatywny, aby wzmocnić relację z samym sobą i z innymi” – mówi Charlie Wintson.

Pierwszą zapowiedzią płyty „As I Am” jest singiel „Algorithm”, który ukazał się 26 kwietnia. „Dziś mamy więcej kontaktu z telefonami niż z ludźmi, co sprawia, że wpadamy w przepaść samotności. Nieumiarkowane wykorzystywanie nowych narzędzi komunikacji negatywnie wpływa na nasze życie uczuciowe”, tłumaczy Winston. Utwór, swoją muzyczną lekkością idealnie wpasowujący się w klimat wiosny, jest dostępny w serwisach streamingowych.

„Jeśli album Square 1 był fazą poczęcia, As I Am jest fazą narodzin. Jest między tymi płytami kontynuacja. Wciąż poznaję samego siebie, zadaję sobie pytania o to, czego jestem pewien. Potrzebuję tego, żeby czuć się wolnym”, mówi Charlie Winston charakteryzując najnowszy album. Płyta „As I Am” od dzisiaj w sprzedaży.