Mura Masa prezentuje zupełnie nowy album „demon time”. Płytę promuje singiel „e-motions” z udziałem Eriki de Casier. Wydawnictwo zawiera również ekscytujący pierwszy singiel „bbycakes” (z udziałem Lil Uzi Vert, PinkPantheress i Shygirl), a także hit tego lata, „blessing me” z Pa Salieu i Skillibeng, który zgromadził łącznie ponad 16 milionów streamów. Ostatnio ukazał się także remiks autorstwa Kali Uchis.


Pod hiperrealną powierzchnią, „demon time” sygnalizuje głębszą refleksję artysty. Mura Masa rozpoczął pracę nad wydawnictwem tuż po tym, gdy jego europejska trasa promująca „R.Y.C” została przerwana przez pandemię. Album przekazywał bardzo obrazowe wspomnienia, surowe emocje i nostalgię. Teraz Mura Masa poszedł w zupełnie innym kierunku. Na „demon time” połączył kropki pomiędzy swoimi początkami na Soundcloudzie, a światem elektroniki, który przeżywa rozkwit na TikToku, by stworzyć utwory mogące stanowić soundtrack przyszłości.

Przez jakiś czas album nosił roboczy szyld „Fun”, ponieważ Alex uważał, że ludzie potrzebują teraz „żywiołowej, eskapistycznej muzyki”. Stąd pojawił się pomysł na tytuł „demon time”. Jak tłumaczy artysta:

– W jaki sposób ułożyć soundtrack ilustrujący czas od 1:00 do 5:00 rano, kiedy zaczynasz robić głupie rzeczy, których niby potem nie żałujesz, ale nie chciałbyś zrobić ich ponownie, gdy skończy się lockdown?

Od szeptanego openera „it’s demon time” aż po niechlujne zakończenie, „demon time” to nocna podróż w nieznane, jak również te wszystkie ciche odkrycia, które zastajemy po drodze. Goście na albumie są zabierani w nowe terytoria. Mura Masa sprawia, że rozmywają się granice artysta/producent, a całość nabiera wymiaru kuratorskiego. Od estetyki Y2K po innowacyjną listę gości, „demon time” eksploruje pomysły na przyszłość, w jaki sposób stracone pokolenie może odnaleźć się na nowo, oraz jaką wolność daje pogodzenie się z chaosem.

Mura Masa, który po raz drugi w karierze otrzymał nominację do prestiżowej Ivor Novello Award (tym razem za wyprodukowanie hitu PinkPantheress „Just For Me”), od zawsze wymyka się prostym kategoriom. W równej mierze jest innowatorem co muzykiem. Został uwzględniony na liście 30 Under 30 magazynu Forbes. Na koncie ma platynowe single, nagrodę Grammy i cztery nominacje do tegoż wyróżnienia, ponad 2 miliardy streamów i koncerty w Alexandra Palace czy Warehouse Project.


Wychowany w cichym Guernsey Mura Masa współpracował z największymi gwiazdami światowej muzyki. Artysta zawsze lubił spoglądać w przyszłość i realizować plany, które zmieniają świat na lepsze. W 2020 opracował program treningowy 3T, umożliwiający aktywności i nowe możliwości zawodowe przedstawicielom niedoreprezentowanych grup pracujących w sektorze organizacji koncertów i imprez. Na „demon time” artysta jest stały w swojej nieustannie zmieniającej się karierze. Mura Masa pragnie uchwycić TEN moment w popkulturze, sprawić, by stał się jego momentem i by wszyscy zwrócili uwagę na przyszłość.