W ramach obchodów stulecia firmy Walt Disney Company, znany i ceniony na całym świecie pianista – Lang Lang przeniesie miłośników kina oraz muzyki do świata baśni na swoim najnowszym albumie „The Disney Book”.

Album to czarująca muzyczna podróż przez kultowe melodie filmowe, prezentowane w nowych wersjach, przygotowanych specjalnie dla potrzeb tego projektu przez wybranych, wiodących aranżerów, w unikalnych interpretacjach Lang Langa.

Album wydany przez Deutsche Grammophon ukazał się 16 września, we współpracy z Disney Music Group i jest rezultatem zrealizowanej z rozmachem międzynarodowej produkcji, z sesjami nagraniowymi odbywającymi się w Londynie, Nowym Jorku, Szanghaju i Paryżu.


„The Disney Book” pokazuje przekrojowo historię muzyki w filmach Disneya, począwszy od lat 20. XX wieku do dzisiaj, a także odzwierciedla osobistą muzyczną podróż Lang Langa. Artysta wyjaśnia:

– Filmy animowane rozbudzały moją wyobraźnię i przenosiły mnie do innych światów. Muzyka była dużą częścią tego doświadczenia i także ona doprowadziła mnie do mojej życiowej miłości, do muzyki klasycznej. W muzyce tworzonej do filmów Disneya jest wiele stylów, które mogą zainspirować każdego niemal słuchacza. Mam nadzieję, że słuchacze bez względu na wiek będą cieszyć się tymi nagraniami i doświadczą radości, którą czuł każdy z nas, gdy pierwszy raz widział którykolwiek z filmów Disneya.

Artysta dodaje:

– Kiedy miałem trzynaście lat, odwiedziłem Disneyland w Tokio, wtedy po raz pierwszy usłyszałem „It’s a Small World” i ta melodia pozostała ze mną cały dzień oraz długo potem.

Lista repertuarowa albumu “The Disney Book” to nowe wersje tematów z filmów od „Pinokia” i „Księgi dżungli” po „Krainę lodu” i „Nasze magiczne Encanto”, nagranych z udziałem znakomitych gości. Andrea Bocelli wykonał partię wokalną w „You’ll Be in My Heart” – temacie z filmu „Tarzan”, Jon Batiste wraca z Oskarowym „It’s All Right” z filmu „Co w duszy gra”, a kolumbijski artysta Sebastian Yatra prezentuje nominowaną do Oskara piosenką „Dos Oruguitas” z filmu „Nasze magiczne Encanto”. Ponadto, gościnnie wystąpili: Milos, pianistka Gina Alice (prywatnie żona Lang Langa) oraz mistrz gry na erhu Guo Gan. Solistom w części nagrań towarzyszy Royal Philharmonic Orchestra, pod dyrekcją Roberta Zieglera.


Lang Lang jest dzisiaj jednym z najbardziej rozpoznawalnych pianistów na świecie. Sprzedał miliony albumów, zdobywając szczyty klasycznych list bestsellerów. Ogłoszony jednym ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie przez magazyn TIME, w czasie ostatnich dziesięciu lat wystąpił przed największymi osobistościami współczesnego świata, prezydentem USA – Barackiem Obamą, Królową Elżbietą II czy Papieżem Franciszkiem, a także dał olbrzymią ilość wyprzedanych całkowicie koncertów na całym świecie, z udziałem najlepszych orkiestr oraz dyrygentów.