Perkusista, kompozytor i producent z Chicago, Makaya McCraven, udostępnił najnowszy singiel – „The Fours”, z nadchodzącego, nowego albumu „In These Times”, który ukaże się 23 września nakładem XL Recordings.

Przedsprzedaż albumu na CD, LP, LP (Limited Edition White Vinyl) już ruszyła!


Makaya miał pracowite lato. Udostępiając pierwsze dwa single „Seventh String” i „Dream Another” z nowej płyty, pojawił się na wielu światowych festiwalach jazzowych (m.in Warsaw Summer Jazz Days oraz OFF Festival). Paste Magazine zauważył, że jego „swobodne improwizacje przesuwające granice” zakwalifikowały go jako jednego z „nowej generacji mistrzów jazzu”. Był gwiazdą występów w nowojorskim Central Park Summerstage i otwarcia Salt Shed w Chicago oraz grał dla wielu słuchaczy na Newport Jazz Festival i Montreal Jazzfest, a WBGO odnotowało jego niedawny występ w Montrealu: „(McCraven) pokazał wiele swoic muzycznych twarzy muzyka – od hip-hopu po awangardę. Jakkolwiek to nazwiesz, to muzyka, do której możesz tańczyć i która zdecydowanie łączy się z publicznością”.

„In These Times” to zbiór ponadczasowych kompozycji inspirowanych zarówno szerszymi zmaganiami kulturowymi, jak i osobistymi doświadczeniami McCravena jako osoby z wielonarodowej społeczności muzyków z klasy robotniczej.

Jest to nagranie, które próbował stworzyć przez ponad 7 lat – jako że było ciągle w trakcie procesu, na dalszym planie podczas gdy wydawał serię wydawnictw, w tym: In The Moment (2015), Highly Rare (2017), Where We Come From (2018), Universal Beings (2018), We’re New Again (2020), Universal Beings E&F Sides (2020) i Deciphering the Message (2021).