Norah Jones coveruje Leonarda Cohena uderzającą nową wersją „Steer Your Way”, piosenki, która pojawiła się na ostatnim albumie legendarnego autora piosenek, „You Want It Darker”.

„Uwielbiałem śpiewać tę piosenkę, ponieważ jest nowsza, ale ma wszystkie najlepsze cechy niektórych starszych klasycznych piosenek” – mówi Jones.

„Steer Your Way” to najnowszy singiel z „Here It Is: A Tribute to Leonard Cohen”, niezwykłego albumu wyprodukowanego przez Larry’ego Kleina, który zawiera niezwykły skład wokalistów interpretujących głębokie utwory Cohena. Wcześniej wydane single to „Coming Back To You” Jamesa Taylora i „Famous Blue Raincoat” piosenkarza Nathaniela Rateliffa.


14 października ukaże się niezwykły nowy album, wyprodukowany przez Larry’ego Kleina, prezentujący oszałamiające interpretacje utworów legendarnego piosenkarza i autora tekstów Leonarda Cohena. Wśród wykonawców: Norah Jones, Peter Gabriel, Gregory Porter, Sarah McLachlan, Luciana Souza, James Taylor, Iggy Pop, Mavis Staples, David Gray i Nathaniel Rateliff. Wersji „Coming Back to You” Taylora można posłuchać już dziś. „Here It Is” będzie dostępne na ekskluzywnym kolorowym winylu D2C, czarnym winylu, płycie CD lub do pobrania w wersji cyfrowej.

12 utworów na albumie oferuje pełen wachlarz kompozycji Cohena, od utworów zaczerpniętych z jego ukochanego debiutu z 1967 roku, aż po fragmenty z jego ostatniego albumu, „You Want It Darker”, wydanego zaledwie kilka dni przed jego śmiercią w 2016 roku. Zawiera niektóre z jego najbardziej znanych klasyków oraz te mniej znane, wszystkie ożywione dzięki przemyślanym i nieoczekiwanym aranżacjom i występom. Powstała kolekcja ostatecznie przypomina koncepcję, która kierowała produkcją Kleina w 2007 roku przy produkcji albumu „Herbie Hancock River: The Joni Letters”, który zdobył nagrodę GRAMMY za Album Roku (i na którym jednym z wyróżnionych wokalistów był w rzeczywistości Leonard Cohen).