SOHN opublikował nowy utwór tuż przed piątkową premierą swojego nowego albumu w formacie cyfrowym! Wydany cyfrowo 2 września, pierwszy album brytyjskiego producenta i autora piosenek od 2017 roku poza „I Won’t” zawiera również pozostałe wcześniej udostępnione single: „M.I.A.”, „Segre” i „Figurkating, Neusiedlersee”. W wersji fizycznej, na winylu i CD „Trust” pojawi się 4 listopada nakładem 4AD.

Przypominamy, że koncert SOHN w Warszawie już dzisiaj!


„Trust” oznacza zmianę w postrzeganiu i kierunku odzwierciedlając nową odpowiedzialność SOHN’a jako ojca trójki dzieci. Przeprowadzka z Los Angeles do spokojnej Katalonii i doświadczenie rodzicielstwa zmieniły jego sposób myślenia.

„Poczułem ten rodzaj otwartości, którego nie czułem wcześniej i zdałem sobie sprawę, że nie mogę już robić tego sam – brakowało mi wspólnoty i przyjaźni w życiu i procesie twórczym” – mówi SOHN.

Po raz pierwszy w swojej dziesięcioletniej karierze producent zaprosił innych do pomocy w powołaniu do życia nowego albumu, wracając do LA (gdzie nagrywał „Rennen”), by pracować z Yakobem, Mikiem Soniorem, Jesse Boykinsem III, Ryanem Linvillem, Noah Le Gros i Emile Mosseri. Wspólnota, intymność, rodzina i otwartość to kluczowe tematy na „Trust”, gdzie brytyjski producent zastanawia się nad swoim przeszłym życiem (Wiedeń w „Figureskating, Neusiedlersee”) i obecną rzeczywistością („Montardit”, „Segre”). Otwierając swój proces twórczy przed innymi Christopher Taylor zaprasza słuchacza do doświadczenia jego najbardziej intymnej i osobistej pracy do tej pory.

„Na debiutanckim albumie „Tremors” było tak, jakbym był za szybą, ale z „Trust” czuje się tak, jakbyś mógł siedzieć w tym pokoju, i to nie tylko ze mną; siedzisz w tym pokoju ze mną, kilkoma muzykami, kilkoma przyjaciółmi”.