Uwielbiany przez krytyków Joji ogłosił premierę nowego albumu, który już jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw 2022 roku. Płyta zatytułowana „SMITHEREENS” ukaże się 4 listopada 2022 i będzie następcą drugiego długogrającego dzieła wokalisty „Nectar” (2020). Na „SMITHEREENS” znajdzie się światowy przebój artysty „Glimpse of Us”, który odkąd ujrzał światło dzienne w czerwcu 2022 roku zdążył pokryć się złotem, zgromadzić 520 milionów streamów i dotrzeć na 8. miejsce Billboard Top 100. Ten utwór to największy radiowy przebój w karierze Jojiego. Singiel ponadto pokrył się platyną w Australii i Kanadzie, a także od miesiąca okupuje 3. miejsce Spotify Global i Spotify U.S.

Wraz z ogłoszeniem premiery płyty „SMITHEREENS”Joji zaprezentował nową piosenkę „Yukon (Interlude)”, którą wyprodukował z pomocą Isaaca Sleatora. Utworowi towarzyszy psychodeliczna, nietuzinkowa wizualizacja, którą wyreżyserował wizjonerski duet BRTHR (pinkpantheress, Lana Del Rey, The Weekend).


Urodzony w Japonii wokalista i producent Joji jest jednym z najbardziej zachwycających, enigmatycznych artystów na świecie, czego dowodem ponad 12 miliardów streamów. Drugi album wokalisty, „Nectar”, zadebiutował na szczycie listy Top 50 Albums Spotify publikowanej przez „Us Weekly”, a także na 1. miejscu Independent Albums na Billboardzie oraz na 3. pozycji głównego notowania Billboardu. Płyta znakomicie poradziła sobie także na listach w Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Norwegii. Ponadto, za sprawą mającego już złoty status przeboju „Run” Joji zadebiutował na liście Billboard Hot 100, a ponadto w 2020 roku zadebiutował w amerykańskiej telewizji w programie Tonight Show with Jimmy Fallon.