SOHN udostępnił trzeci utwór z nadchodzącego albumu „Trust”, zatytułowany „M.I.A.”, który od pierwszych akordów jest impulsywny i złowrogi. Towarzyszy mu uderzający teledysk autorstwa brazylijskiego duetu Vira-Lata. 

„”M.I.A.” jest dedykowany partnerom osób cierpiących na depresję – tym, którzy trzymają się w ryzach, podczas gdy ich ukochane osoby mogą być zagubione i  cierpiące” – wyjaśnia SOHN – „Mówię z doświadczenia, mając partnerkę, która trzymała nasz świat razem, podczas gdy ja walczyłem, by zobaczyć drogę w ciemności, a to jest moje podziękowanie dla wszystkich, którzy wspierają swoje ukochane osoby w trudnych momentach”.


Wydany cyfrowo 2 września, pierwszy album brytyjskiego producenta i autora piosenek od 2017 roku zawiera również single „Segre” i „Figurkating, Neusiedlersee”. W wersji fizycznej na winylu i CD „Trust” pojawi się 4 listopada.

„Trust” oznacza zmianę w postrzeganiu i kierunku odzwierciedlając nową odpowiedzialność SOHN’a jako ojca trójki dzieci. Przeprowadzka z Los Angeles do spokojnej Katalonii i doświadczenie rodzicielstwa zmieniły jego sposób myślenia.

„Poczułem ten rodzaj otwartości, którego nie czułem wcześniej i zdałem sobie sprawę, że nie mogę już robić tego sam – brakowało mi wspólnoty i przyjaźni w życiu i procesie twórczym” – mówi SOHN.

Po raz pierwszy w swojej dziesięcioletniej karierze producent zaprosił innych do pomocy w powołaniu do życia nowego albumu, wracając do LA (gdzie nagrywał „Rennen”), by pracować z Yakobem, Mikiem Soniorem, Jesse Boykinsem III, Ryanem Linvillem, Noah Le Gros i Emile Mosseri. Wspólnota, intymność, rodzina i otwartość to kluczowe tematy na „Trust”, gdzie brytyjski producent zastanawia się nad swoim przeszłym życiem (Wiedeń w „Figureskating, Neusiedlersee”) i obecną rzeczywistością („Montardit”, „Segre”). Otwierając swój proces twórczy przed innymi Christopher Taylor zaprasza słuchacza do doświadczenia jego najbardziej intymnej i osobistej pracy do tej pory.

Przypominamy, że już 1 września SOHN wystąpi w warszawskiej Progresji!