Solange Knowles skomponowała muzykę dla New York City Ballet, stając się pierwszą czarnoskórą kobietą, którą zaproszono do takiej formy współpracy. Zwyciężczyni Grammy ogłosiła wiadomość na Instagramie we wtorek (16 sierpnia) po południu. Napisała:

„Z radością ogłaszam, że skomponowałam oryginalną muzykę dla New York City Ballet ?, którego choreografem jest Gianny Reisen, a muzykę wykonuje City Ballet Orchestra i solistka z mojego zespołu ?”

Muzyka, o której mowa, zadebiutuje podczas nadchodzącej jesiennej gali mody New York City Ballet, która odbędzie się 28 września. Wydarzenie z okazji 10-lecia ma być nocą tańca i designu. Kompozycje Solange będą podkładem dla światowego debiutu Reisena w połączeniu z kostiumami Alejandro Gómeza Palomo dla Palomo Spain. Kolejne jesienne pokazy będą miały miejsce w Lincoln Center, 1, 8, 11 i 16 października.

W listopadzie 2020 roku Solange została wybrana do nagrania muzyki do reklamy „You Love Me” dla Beats by Dr. Dre. W dwuminutowej reklamie narratorem był Tobe Nwigwe, a role aktorskie zagrali Naomi Osaka, Lil Baby, Bubba Wallace i Janaya Khan.

Od wydania albumu Solange minęły trzy lata. Jej ostatnia płyta, „When I Get Home”, ukazała się 1 marca 2019 roku. Była to kontynuacja docenionego przez publiczność i krytyków „A Seat at the Table”.