Jitwam to multiinstrumentalista, producent i wokalista, który swój nowy album zatytułowany „Third” wydał nakładem firmy Roya. Dla Jitwama jego kariera muzyczna zawsze wydawała się przeznaczeniem. Pierwsza płyta, którą kupił – nieopisany winyl white-label za 2$ – okazała się być utworem Moodymanna. Odkrycia dokonał mniej więcej w tym samym czasie, kiedy dowiedział się, że jego muzyka znajdzie się na kompilacji Moodymanna „DJ Kicks”. Odnosząc sukces dzięki dwóm albumom – „ 'ज़ितम सिहँ’” i „Honeycomb” oraz uznanym utworom, takim jak 'WhereYouGonnaGo’ i 'busstop’, Jitwam stał się głównym filarem undergroundowej sceny, goszcząc między innymi w NTS, WorldWide FM, BBC 6 Music.

Pochodzący z Assamu w północno-wschodnich Indiach, samozwańczy „psychedelic soul savant” ugruntował swoją pozycję jako artysta międzynarodowy, wykonawca na żywo i szef wytwórni The Jazz Diaries, remiksując również Laraaji, współpracując z Folamour – którego Boiler Room ma prawie milion wyświetleń – jak również z Cosmo’s Midnight w Defected Records, wraz z utworem na renomowanej kompilacji „Fabric Presents… Maribou State”. Był także zaangażowany w południowoazjatycki underground poprzez Chalo Collective i Dialled In Festival.

Przywołując wspomnienia o odnajdywaniu spokoju w chaosie codziennego życia, nowy album Jitwam’a „Third” przeskakuje zwinnie przez gatunki z pijacką brawurą zbierając po drodze wpływy muzyki latynoskiej, soulu, punku i disco, z charakterystycznym stylem odbija się od tanecznych temp, jazzu i soulowych pejzaży, które wybuchają z namacalną sekcją rytmiczną, przyciągając słuchaczy raz po raz.

Singlowy „Confidence” dodaje kolejną warstwę do muzycznego wachlarzu Jitwam’a, rozszerzając jego umiejętności tworzenia bitów o skrupulatną produkcję z modulowanym wokalem, wznosząc jego rzemiosło na nowe wyżyny. Bogaty w melodię i zaraźliwy w rytm, „Confidence” składa hołd czasowi spędzonemu w Londynie i Nowym Jorku, czerpiąc z tętniących życiem metropolii, które pozwoliły Jitwamowi zrozumieć i intensywnie eksperymentować z różnym instrumentarium.

Mówiąc o singlu Jitwam ujawnia:

„Pewność siebie to ten swag w twoim kroku. Mantra do twojego prawdziwego ja, aby wstać i potrząsnąć kosmicznym bluesem od głowy do palców u stóp. Psychodeliczna brazylijska samba-funkowa odyseja, aby obudzić twoje buty i obudzić twój umysł”.

Podając więcej kontekstu na temat innego singlowego utworu – 'Stranger Danger’, Jitwam wyjaśnia:

„Ta melodia wspomina psych-funk, czas, w którym należało się spodziewać niespodziewanego. Przez ulice życia, gdzie rock and roll i blues są kuzynami jazz-funku. 'Stranger Danger’ to dziwna wycieczka w nieznane, z rapem jednego z moich ulubionych raperów ahkatari z Detroit. Muzyka ma brzmieć jak psychodeliczny tygiel kulturowy, misz-masz stylów i kultur”.