Arooj Aftab odebrała w tym roku swoją pierwszą w historii nagrodą GRAMMY. Artystka świeżo podpisana z wytwórnią Verve Records, otrzymała statuetką w kategorii Best Global Music Performance za niezwykle emocjonalny utwór “Mohabbat” z albumu “Vulture Prince”. Artystka przeszła także do historii jako pierwsza Pakistanka otrzymująca to wyróżnienie.

Utworem zapowiadającym album w wersji deluxe jest wspólne nagranie z Anoushką Shankar zatytułowane “Udhero Na”.

“Udhero Na” to jedna z moich najukochańszych piosenek, napisana w 2005 roku i nigdy wcześniej niewydana, ale grana przeze mnie na żywo przez lata. Zawsze była bliska memu sercu i cieszą sią, że w końcu ujrzy światło dzienne ! Utwór opowiada o wyjątkowym i ulotnym uczuciu gdy twoje myśli powracają do minionych związków miłosnych. Gdy myśl o kimś z przeszłości po prostu pojawia sią w Twojej głowie, gdy Ty już żyjesz teraźniejszością”.

Oprócz Anoushki Shankar, na “Vulture Prince (Deluxe Edition)” usłyszymy także innych znakomitych artystów jak Badi Assad, Maeve Gilchrist, Jamey Haddad, Bhrigu Sahni, Kenji Herbert, Lady Jess, Jarvis Benson, Malcolm Parson, Jorn Bielfeldt, Shazhad Ismaily, Juliette Jones, Mario Carrillo, Petros Klampanis, Nadje Noordhuis, Gyan Riley i Darian Donov an Thomas.

Album “Vulture Prince” (2021), odbił sią szerokim echem wśród słuchaczy. Spotify wyróżnił Arooj Aftab jako Best New Artist i wybrał ją na swoją inauguracyjną ambasadorką EQUAL w Pakistanie w marcu 2022 roku.

Arooj Aftab wystąpi podczas tegorocznej edycji OFF Festival!