Muzyczny potentat, artysta i producent Sean “Diddy” Combs świętuje 25-lecie multiplatynowego i nagrodzonego Grammy albumu “No Way Out”. Z okazji jubileuszu ukazuje się nowa cyfrowa wersja deluxe. Ponadto, fani będą mogli obejrzeć odświeżone teledyski w nowej, lepszej jakości.

“No Way Out (25th Anniversary Expanded Edition)” ukazała się 22 lipca 2022, czyli 25 lat od oryginalnej premiery. Dzieło w wersji cyfrowej i streamingu zawiera oryginalny zestaw utworów oraz 15 rarytasów, w tym remiksy, radiowe edycje oraz wersje instrumentalne.


Z okazji wznowienia “No Way Out” do sieci trafią również zremasterowane teledyski, w tym kultowy “Can’t Nobody Hold Me Down”, który można oglądać już teraz. Kolejno światło dzienne ujrzą odświeżone klipy do “Been Around The World”“All About The Benjamins (Remix)”“All About The Benjamins (Rock Remix)” i “Victory”.

Album “No Way Out” sygnowany jako Puff Daddy and The Family, tuż po premierze 22 lipca 1997, zadebiutował na szczycie zestawienia Billboard 200. Płyta 7-krotnie pokryła się platyną w USA i została wyróżniona Grammy w kategorii Najlepszy rapowy album (Best Rap Album). W nagraniach udział wzięli artyści z wytwórni Bad Boy Diddy’ego– The Notorious B.I.G.Mase i The Lox, a także takie gwiazdy gatunku jak Jay-ZLil’ Kim czy Busta Rhymes.

Z płyty “No Way Out” pochodzi kilka przebojów, w tym wielki hit nagrany w hołdzie Biggiemu Smallsowi, czyli “I’ll Be Missing You”, który 11 tygodni z rzędu utrzymywał się na szczycie listy przebojów w Stanach Zjednoczonych. Była to pierwsza rapowa piosenka, która zadebiutowała na najwyższej pozycji notowania. Numer został nagrodzony Grammy.

“No Way Out” pomyślane było jako oda do Harlemu i ukłon w stronę mafijnych narracji Martina Scorsese i Mario PuzzoDiddy zmienił jednak koncepcję po śmierci swojego przyjaciela i kolegi z Bad BoyBiggie Smallsa. Zebrał potężną ekipę produkcyjną złożoną z różnych talentów, znaną jako The Hitmen, z którą przeniósł się do Trynidadu i tam spędzili tygodnie na dopracowywaniu projektu. W rezultacie powstał jeden z najbardziej udanych i najlepiej sprzedających się albumów Diddy’ego.

Od tego czasu wpływy i imperium Diddy’ego tylko się powiększyły. Obecnie jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki i jednym z najbardziej utalentowanych producentów wszech czasów.


W maju Diddy ogłosił, że uruchomi Love Records, nową wytwórnię R&B, która będzie wydawać single i wspólne projekty światowej klasy artystów, producentów i autorów piosenek. Z kolei ostatnio wydał swój nowy przebojowy singiel “Gotta Move On” z udziałem Brysona Tillera i zaprezentował teledysk w reżyserii Teyany “Spike Tey” Taylor. Nowy singiel oznacza oficjalny powrót potentata muzycznego do muzyki. To pierwszy singiel z wyczekiwanego, nowego albumu Diddy’ego, który ukaże się nakładem nowego wspomnianego Love Records we współpracy z Motown Records.