Piosenkarz August 08 udostępnił swoją nową EPkę „Towards The Moon” dzięki Jhené Aiko, i jej wytwórni Allel Sound, we współpracy z Def Jam Recordings. Wydawnictwo jest drugą odsłoną dwuczęściowego debiutanckiego albumu „Seasick”, który ukaże się jeszcze w tym roku.


Towards The Moon” składa się z sześciu utworów, z których dwa mają gościnne występy. Aiko pojawia się na singlu „Water Sign”, który zaprezentowano wraz z teledyskiem. Piosenka została wyprodukowana przez Pompano Puff i Reako Hendrix.

„Jako wieloletni fan Jhene, jestem zaszczycony jej wiarą we mnie. Ustawiła poprzeczkę jako niezależna artystka R&B z Los Angeles, która napisała własne zasady i nie poszła na żadne kompromisy w przestrzeganiu jej muzycznej wizji. Jestem podekscytowany, że mogę wyruszyć z nią w tę podróż” – powiedział August 08.

„August 08 to niesamowity autor tekstów, piosenkarz i artysta, którego muzyka przemawia do mnie na wielu poziomach. Jestem z niego bardzo dumna. Talent Augusta, zamiłowanie do pisania piosenek i praktyczne podejście do sztuki to coś, z czym mogę się utożsamiać i mam do tego ogromny szacunek. To była naturalna ewolucja naszej przyjaźni i muzycznej współpracy, że stał się pierwszym artystą, który podpisał kontrakt z ALLEL Sound. Nie mogłabym być bardziej podekscytowana współpracą z Augustem” – dodała Aiko.