W lipcu na trasie koncertowej w Polsce wystąpi pochodząca z Korei Południowej wokalistka Minjin Seo. Zespół w skład, którego wchodzą również polscy muzycy, wystąpi na festiwalach w Chodzieży, Krakowie i Warszawie.


W skład zespołu Minjin wchodzą Paweł Kaczmarczyk, Kacper Smoliński, Rafał Sarnecki, Wojciech Pulcyn i Piotr Pawlak. Grupa wystąpi 7 lipca podczas festiwalu EtnoKraków Rozstaje w Krakowie w klubie Strefa;  następnie dwukrotnie w Warszawie, 17 lipca w Centrum Zarządzania Światem i 18 lipca na Festiwalu Muzyczne Ogrody w Warszawie w Sinfonia Varsovia Centrum oraz 24 lipca na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych Cho-Jazz w Chodzieży, gdzie muzycy poprowadzą również warsztaty. Grupa zaprezentuje repertuar z projektu „KOsmoPOLityczny”, którego celem jest pokazanie kreatywnej formy współpracy pomiędzy muzykami z Korei i Polski. Trasa koncertowa Minjin Seo Live in Poland 2022 organizowana jest przez Centrum Kultury Koreańskiej oraz Fundację JAZZ PO POLSKU.

„Cieszę się, iż koncerty w Polsce w końcu dojdą do skutku. Ze względu na pandemię Covid-19 zmuszeni byliśmy kilkukrotnie zmienić plany. W międzyczasie zrealizowaliśmy projekt on-line, którego efektem są wspólne kompozycje i aranżacje tradycyjnych pieśni koreańskich i polskich. Nareszcie wspólnie zaprezentujemy je na żywo polskiej publiczności” – zapowiada lipcowe koncerty Minjin

Trzon formacji tworzą Minjin Seo, gitarzysta Rafał Sarnecki oraz perkusista Piotr Pawlak. Muzycy poznali się w Nowy Jorku, gdzie występowali razem w klubach jazzowych na Manhattanie. Z czasem powrócili do swoich krajów, ale nie przestali tworzyć wspólnie muzyki. W październiku 2019 roku koncertowali w Korei występując w klubach i salach koncertowych w całym kraju. Zaplanowana kontynuacja trasy zespołu w Polsce, która miała odbyć się w listopadzie 2020 roku została odwołana ze względu na pandemię COVID-19. W zamian artyści zdecydowali się na współpracę na odległość, której efektem jest muzyka i filmy dokumentujące proces powstania projektu „KOsmoPOLityczny”.


Minjin Seo [czyt. Mindżin So], ukończyła studia na wydziale Muzyki Rozrywkowej Uniwersytetu Baekseok w koreańskim Cheonan, a następnie kształciła się w Queens College Aaron Copland School of Music w Nowym Jorku w klasie wokalu prof. Dee Daniels, prof. Alison Wedding oraz prof. Charenee Wade. Jednocześnie zaczęła pobierać prywatne lekcje u legendy jazzowej wokalistyki Nancy Marano, jak również rozpoczęła współpracę z chińską wokalistką Annie Chen. W 2016 roku nagrała swój debiutancki album “Filled with Song”, który ukaże się na europejskim rynku w sierpniu tego roku za sprawcą słowackiej wytwórni Hevhetia. W 2017 roku Minjin powróciła do rodzinnego miasta Busan, gdzie obecnie rezyduje. Marzeniem MinJin jest, aby powtórzyć wyczyn legendarnej wokalistki Eli Fitzgerald i zaśpiewać wszystkie utwory uwiecznione na serii płyt „The Complete Ella Fitzgerald Song Books”. MinJin na codzień prowadzi zajęcia ze śpiewu na dwóch uniwersytetach – Pai Chai University w Daejeon oraz University of Arts w Daegu. Otworzyła również prywatna szkołę muzyczną w mieście Yangsan. W jej repertuarze jest już ponad 150 utworów.