Wschodząca piosenkarka soul – Mega, wydała swoją nową EPkę „Colour Your World” z singlem „If Not My Heart”. Aby uczcić wydanie EP, Mega będzie również główną gwiazdą londyńskiej Omeary, 9 lipca 2022 roku.

„Colour Your World” pojawia się jako zbiór ekspansywnych, eksploracyjnych i wzmacniających piosenek, które dokumentują podróż Mega przez samoakceptację, rozwój, leczenie i moc, która jest w środku. Mega pisze w duchu swoich muzycznych inspiracji, takich jak Amy Winehouse, Aretha Franklin, Nina Simone: z miejsca rozdzierającej serce szczerości, czegoś, co zaczerpnęła z czasu, gdy na dwa lata straciła głos. Obiecała sobie, że kiedy znów będzie mogła śpiewać, ​​będzie tak wrażliwa i szczera, jak tylko potrafi, by naprawdę powiedzieć coś ważnego.

Zainspirowana jej ugandyjskim dziedzictwem muzyka, Mega łączy wpływy takie jak Afrigo Band z potężnymi piosenkarkami, które inspirują jej teksty. Niezależnie od tego, czy jej utwory są akustyczne, czy bardziej zinstrumentowane, skupia się na wokalu, a muzyka przewodzi jej boleśnie szczeremu liryzmowi. Odkrywając tematy związane z poczuciem własnej wartości, miłością do siebie i rozwojem, ostrożnie przekształca te obszerne tematy w odpowiednie i emocjonalne środki.