Kolejna niezwykła współpraca środowiska hip-hopowego i jazzowego. Po utworach „Pogadajmy” i „Rytm” twórcy koncertu Art Celebration prezentują premierowy utwór i klip zapowiadający 10. edycję imprezy odbywającej się rokrocznie w Rzeszowie w ramach festiwalu Wschód Kultury / Europejski Stadion Kultury. Autorami koncepcji koncertu są Zbigniew Jakubek i Bartłomiej Skubisz.

W utworze „Art Celebration”, który wyprodukował Mr Krime pojawiają się JareckiRobert Cichy, Eskaubei i Dj Eprom, który oprócz skreczy zadbał także o analogowy mix i mastering, natomiast solowe instrumentalne partie serwują: legenda polskiej sceny jazzowej – Bernard Maseli oraz znany z łączenia jazzu z hip-hopem trębacz Tomasz Nowak.

Autorem teledysku jest krakowski fotograf i filmowiec Mateusz Zimnoch.


Koncert „Art Celebration – 10th Anniversary. The best of” odbędzie się 26 czerwca w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wystąpią na nim m.in. Adam Bałdych, Jarecki, Warp Travelers (Bernard Maseli i Dj Eprom), Mr Krime czy Robert Cichy. Koncert realizuje Stowarzyszenie Podkultura na zlecenie Estrady Rzeszowskiej. Więcej o nim, tutaj.