Nominowana do nagrody Grammy wokalistka, autorka tekstów i producentka FKA twigs wraca z singlem “killer”. Utwór otwiera nowy rozdział w karierze artystki i jest następcą mixtape’u “CAPRISONGS”, który został znakomicie oceniony przez dziennikarzy takich pism i serwisów, jak “FADER”, “NYLON”, “New York Times”, “Rolling Stone” czy “The Guardian”. Autorami piosenki są FKA twigs, Jimmy Napes, Amanda Ghost i Jonny Coffer, natomiast nad produkcja czuwał El Guincho. W warstwie tekstowej utwór porusza temat zawirowań związanych ze złamanym sercem i miłością tak głęboką, że aż zabójczą.

Niebezpiecznie jest być zakochaną kobietą, ponieważ w najgorszym przypadku skutki złamanego serca mogą określić czyjąś trajektorię znacznie bardziej niż piękno samej miłości. W “killer” zgłębiam właśnie tę koncepcję. Nawigacja, polowanie i zabijanie. Śmierć obietnic, marzeń i obiecanej przyszłości. Niczym najdziksza zerwana róża, jestem piękniejsza, delikatnie zwiędnięta, w cieniu, zmuszona do odpoczynku, ciemniejsza na krawędziach i boleśnie spragniona ponownej pielęgnacji – opowiada artystka.


W tym roku, poza wydawaniem nowej muzyki, FKA Twigs wystąpi u boku Billa Skarsgårda w nowoczesnym remake’u swojej ukochanej postaci, “Kruka”, opartej na powieści graficznej Jamesa O’Barra, w reżyserii Ruperta Sandersa.