W swoich tekstach, Olena z dozą lekkiej ironii i humoru, bardzo subtelnym językiem porusza trudne, ale niezwykle aktualne tematy: samotność, krótkotrwałe relacje, szukanie miłości przez internet, czy poczucie bezsilności we współczesnym, jakże zmiennym i niepewnym świecie. Część tekstów jest bardzo osobista, inne nawiązują do sytuacji wyobrażonych, przemyśleń wynikających z obserwacji znajomych i zupełnie obcych osób.

Singiel „Your Girl”, który znalazł się na albumie „R O S E”, to osobista podróż Oleny po najskrytszych pragnieniach, obawach, lękach. Artystka rozprawia się ze swoim alter ego, które nie pozwala Jej wejść w stałą relację. Piosenka opowiada o poszukiwaniu miłości, jednocześnie będąc niepewnym swoich uczuć, niepewnym tego, czego się tak naprawdę pragnie. Ciągłe poszukiwanie tej jedynej osoby, wątpliwości, podróż do swoich własnych wspomnień… Muzycznie słychać wpływ jazzu i rocka, co podkreśla charakter piosenki. Czy Artystka odnalazła to, czego szuka? Być może, słuchając płyty „Your Girl”, tego właśnie się dowiemy…


Album „R O S E” to odkrywanie nowych dźwięków i sposobów wyrażania emocji, jednocześnie jest kontynuacją podróży rozpoczętej na pierwszej płycie. „R O S E” jest mieszanką muzycznych fascynacji jazzem, soulem i rnb, jednocześnie dyskretnie nawiązuje do współczesnych hip-hopowych brzmień.