Robert Glasper to amerykański pianista, producent muzyczny i autor tekstów, którego kariera łączy kilka różnych gatunków muzycznych i artystycznych, głównie skupionych wokół jazzu. Do tej pory artysta zdobył cztery nagrody Grammy i otrzymał dziewięć nominacji w ośmiu kategoriach.


Przełomowy albumem Glaspera jest “Black Radio”, za który zdobył nagrodę Grammy 2013 za najlepszy album R&B. Po tym sukcesie występował na różnych płytach, w tym grając na klawiszach w “To Pimp a Butterfly” Kendricka Lamara i wygrywając kolejną Grammy za utwór “These Walls”. Trwająca seria albumów z cyklu “Black Radio” stała się wizytówką muzyką, z gośćmi takimi jak Yasiin Bey, Jill Scott czy Erykah Badu.


“Black Radio” jest pierwszym krążkiem w historii, który zadebiutował jednocześnie w pierwszej dziesiątce 4 różnych gatunków list przebojów: Hip Hop R&B, Urban Contemporary, Jazz i Contemporary Jazz. Sukces ten został następnie powtórzony przez album “Black Radio 2”.


Glasper napisał także muzykę do nagrodzonego Emmy filmu dokumentalnego “Apollo”, zdobył nagrodę Grammy za ścieżkę dźwiękową do “Miles Ahead” i skomponował muzykę do “The Photograph” Issy Rae.

Teraz muzyk promuje swoje najnowsze dzieło – “Black Radio 3”. Jego występ odbędzie się w warszawskiej Pradze Centrum, 1 września! Supportem przed Robertem Glasperem będzie zespół Tropical Soldiers in Paradise.

Bilety można zakupić, m.in. tutaj.