CeeLo Green otrzymał tytuł doktora honoris causa humanitaryzmu Global International Alliance University. Poza tworzeniem muzyki i trasami koncertowymi, Green jest wolontariuszem w Paine College, historycznie czarnej uczelni wyższej w Augusta w stanie Georgia, jako profesor muzyki i ambasador międzynarodowej sztuki i kultury.

Green, którego prawdziwe nazwisko brzmi Thomas Callaway, raz w miesiącu prowadzi zajęcia na terenie kampusu, aby edukować studentów w zakresie przemysłu muzycznego, historii muzyki i nie tylko.

Green napisał na Instagramie:

thank you GIA (Global International Alliance University) za ten zaszczyt. Od tego momentu będę nazywał się #dr. Thomas Callaway.

Green dołączył do Pain College jesienią 2021 roku w ramach programu Distinguished Artist in Residence, skupiającego się na rekrutacji i rozwoju. Zdobywca nagrody Grammy podpisał również kontrakt, aby pomóc w przebudowie chóru Paine College.

Jestem w momencie mojej kariery, w którym filantropia jest moją pasją. Jak mogę okazać wdzięczność za to, co otrzymałem? Zawsze miałem sympatię do Augusty w stanie Georgia. Miasto po prostu do mnie przemawia. Za każdym razem, gdy przekraczam tę granicę do Augusty, coś dla mnie ożywa. Chcemy widzieć sukces naszej młodzieży i przyszłości naszych ludzi. Chcemy to zobaczyć. Chcemy, aby to się zamanifestowało i stało się rzeczywistością.

Paine College został założony w 1882 roku. Od jesieni 2021 roku jego całkowita liczba uczniów wynosi 252.