TIME umieścił Jona Batiste’a na 2022 TIME100, swojej corocznej liście 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Pełna lista pojawi się w numerze TIME 6 i 13 czerwca, gazeta dostępna będzie w kioskach w piątek, 27 maja.

Lista, która ma już dziewiętnaście lat, uwzględnia wpływ, innowacyjność i osiągnięcia najbardziej wpływowych osób na świecie. Inni wyróżnieni artyści to Questlove w sekcji Pionierzy i Mary J. Blige w kategorii Ikony.


Wielki Quincy Jones napisał kilka słów o Jonie:

„Kiedy studiowałem kompozycję ze słynną nauczycielką muzyki Nadią Boulanger, jedną z wielu lekcji, jakie mi udzieliła, było to, że „artysta nigdy nie może być mniej lub więcej ludzki.” Nie jest więc dla mnie wielką niespodzianką, że Jon Batiste – obecnie dumny właściciel pięciu nagród Grammy i Oscara – odniósł taki sukces.
Po raz pierwszy zdałem sobie sprawę z niezwykłego talentu Jona rok przed tym, jak dostał rolę lidera zespołu i dyrektora muzycznego The Late Show With Stephen Colbert. Kiedy usłyszałem, że ma korzenie w Nowym Orleanie, wszystko to miało dla mnie sens. Jako kolebka jazzu i bluesa – muzyki, którą świat przyjął jako swoje esperanto – Nowy Orlean zajmuje szczególne i święte miejsce w naszej kulturze. Jon ma szczególnie dogłębne zrozumienie tej bogatej historii kulturowej i świadomość wagi jej kontynuowania. Wziął całą tę fundamentalną wiedzę o naszej muzyce i uczynił ją swoją, nie bojąc się rozciągać się jako artysta i nieustannie się rozwijać.
To, co najbardziej kocham w Jonie jako artyście i człowieku, to to, że radził sobie ze swoim sukcesem z wdziękiem, a swoją kreatywnością z pokorą. Wszystkie te atrybuty pozwolą mu dalej się rozwijać i osiągnąć wszystko, do czego dąży. A ja na przykład jestem podekscytowany przyszłością, którą ma przed sobą”.