Piosenkarka i autorka tekstów z południowego Londynu, Cat Burns, ujawnia swoją wyczekiwaną EPkę „emotionally unavailable”. Artystka już tego lata odwiedzi Warszawę u boku Eda Sheerana.

„emotionally unavailable” bada uczucia, jakich doświadczają ludzie, gdy przechodzą przez trudności związane ze zdrowiem psychicznym, przyjaźniami i problemy z porzuceniem – tematy bliskie jej sercu. Mówiąc o inspiracji dla jej nowej EPki, Cat zdradza: 

„Chciałam stworzyć osobistą, ale bliską EP-kę, w której wyrażam różne sposoby, w jakie można być «emocjonalnie niedostępnym» w tym pokoleniu”.

6-utworowa EPka zawiera nowe propozycje, melancholijne „learnt to love goodbyes”, „anxiety” i uwielbiany przez fanów „ghosting”. Chwytający za serce „we’re not kids  anymore” oddaje ponure uczucie, gdy przyjaciele z dzieciństwa nie są już tak blisko. Projekt uzupełniają tytułowy „emotionally unavailable” i przebój „go”. Singiel Cat zajmuje obecnie 3. miejsce na oficjalnej liście przebojów i zebrał już ponad 55 milionów streamów na Spotify.


Podbijając w tym roku rynek w Wielkiej Brytanii, Cat niedawno dołączyła do Mae Muller podczas jej ogólnokrajowej trasy koncertowej i zadebiutowała w The Great Escape w Brighton. Wspiera Years & Years podczas ich trasy koncertowej w Wielkiej Brytanii, a jeszcze w tym miesiącu zagra trzy wyprzedane koncerty w londyńskim Omeara i The Deaf Institute w Manchesterze. Jej ekscytujący harmonogram obejmuje także występy jako support Eda Sheerana podczas jego europejskiej trasy koncertowej po stadionach, w tym w Warszawie 25 i 26 sierpnia.