Doja Cat i RCA Records prezentują melodyjny, skoczny singiel „Vegas” z oryginalnej ścieżki dźwiękowej „ELVIS Original Motion Picture Soundtrack”. Światowa premiera filmu „ELVIS” (Warner Bros. Pictures) w reżyserii nominowanego do Oscara Baza Luhrmanna jest zaplanowana na 22 czerwca. W rolach głównych występują Austin Butler i Tom Hanks.


Doja zadebiutowała z singlem na Coachelli i otrzymała wysokie uznanie krytyków za swoje show. Na scenie towarzyszyła jej ceniona artystka gospel, Shonka Dukureh (Big Mama Thornton w filmie „ELVIS”), która znajdzie się na nadchodzącej ścieżce dźwiękowej. Ponadto, składzie Coachelli 2022 znalazło się kilku muzycznych współpracowników Luhrmanna z filmu, w tym pochodząca z Nashville artystka country i soul, Yola, która gra Sister Rosettę Tharpe.


„ELVIS” to epicki spektakl wizjonera Baza Luhrmanna, który bada życie i muzykę Elvisa Presleya (Austin Butler) przez pryzmat jego skomplikowanej relacji z jego enigmatycznym menedżerem, „Pułkownikiem” Tomem Parkerem (Tom Hanks). Ścieżka dźwiękowa zawiera dorobek Elvisa z lat 50., 60. i 70., a także celebruje jego różnorodne wpływy muzyczne i trwały wpływ na popularnych dziś artystów.