Szykując się do jubileuszowej 10. edycji Good Vibe Festival, która odbędzie się pod koniec września, organizatorzy zapraszają na kolejny koncert zapowiadający to wydarzenie. Po koncertach grup USO9001 i Kwaśny Deszcz, zapraszamy tym razem do Sianowa na występ Eskaubei & Tomek Nowak Quartet.


Eskaubei & Tomek Nowa Quartet to jedyny w kraju regularnie aktywny koncertowo i wydawniczo jazz rap band. Istnieje od 2014 roku. Zespół tworzą czołowi muzycy młodego i średniego pokolenia: Tomasz Nowak, Kuba Płużek, Alan Wykpisz, Maksymilian Olszewski i Wojciech Długosz „Mr Krime”, oraz raper, poeta i tekściarz – Bartłomiej Skubisz „Eskaubei”. Koncertowali z Agą Zaryan, Michałem Urbaniakiem czy Krzesimirem Dębskim, a w innych konfiguracjach współpracowali chociażby z Nigelem Kennedy, Randy Breckerem, Gregiem Osby, Vitoldem Rekiem czy muzykami zespołu Amy Winehouse. Mają na koncie blisko 150 koncertów oraz 4 albumy, w tym ostatni, winylowy „Tyrmand to Jazz”, który ukazał się 10 grudnia 2021 r. nakładem Junoumi Records i zadebiutował na liście OLiS najlepiej sprzedających się płyt winylowych w Polsce. Występowali na prestiżowych festiwalach: Jazz nad Odrą, Hip Hop Kemp, RCK Pro Jazz, Good Vibe Festival, Young Arts Festival.

Podczas sianowskiego koncertu zostanie zaprezentowany materiał z ostatniego albumu grupy, który został poświęcony twórczości Leopolda Tyrmanda.


„Tyrmand to Jazz” to czwarty, ale pierwszy na winylu materiał jedynego na polskiej scenie jazz rap bandu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Płyta jest inspirowana twórczością pisarza i publicysty, a także propagatora jazzu i ikony popkultury – Leopolda Tyrmanda.

Na płycie winylowej wydanej przez JuNouMi Records znajdują się m.in. utwory inspirowane czterema książkami Tyrmanda: „Siedem dalekich rejsów”, „Zły”, „Dziennik 1954″ i „Filip”, a także bonus track z udziałem Jareckiego. Wśród gości pojawiają się również Aleksandra Tocka, Eldo, Proceente, Afrojax i nieformalny szósty członek zespołu Mr Krime.

W warstwie kompozycyjnej uczestniczyli wszyscy członkowie EiTNQ: Tomasz Nowak, Kuba Płużek, Alan Wykpisz i Maksymilian Olszewski. Płycie „Tyrmand to jazz” towarzyszą cztery dedykowane autorskie grafiki Kamila „Jakuzy” Jaczyńskiego, inspirowane twórczością Leopolda Tyrmanda, które zostały uwiecznione na czterech stronach okładki.

„Tyrmand to jazz, to znakomita fuzja współczesnej muzyki improwizowanej inspirowanej literaturą, w której przenikają się różne wpływy i gatunki a także przemyślane i umiejętnie podane teksty Eskaubei oraz zaproszonych gości. Całości dopełniają świetne wokale Aleksandry Tockiej i Jareckiego oraz scratche, cuty i syntezatory o które zadbał Mr Krime.” – informuje wydawca.