Napisany przez Khalida i wyprodukowany przez Chrome Sparks senny i retro popowy utwór jest oficjalnym singlem z długo oczekiwanego trzeciego albumu studyjnego Khalida, który ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Kolorowy teledysk w reżyserii Levi Turnera i Cody’ego LaPlanta przenosi nas na zewnątrz w błogi letni dzień i odkrywa dwa światy stylu i estetyki, łączące się w jeden podczas imprezy tanecznej, gdy Khalid unosi się w powietrzu. Teledysk miał swoją premierę w MTV Live, MTVU, NickMusic oraz na billboardach Paramount Times Square. Khalid zdradza: 

„«Skyline» jest dla mnie doładowaniem pełnym letnich emocji. Mam nadzieję, że przyniesie radość moim fanom i pozwoli im przetrwać wszystkie mroczne chwile, przez które mogą przechodzić”.


Khalid to multiplatynowy artysta, okrzyknięty przez magazyn Time jednym z najbardziej wpływowych ludzi roku 2019. Jego pierwszy singiel „Location” (wydany na chwilę przed ukończeniem przez niego liceum) pokrył się w Polsce platyną. Niedługo po premierze kawałka, Khalid podpisał kontrakt z wytwórnią Right Hand Music Group/RCA Records i wydał debiutancki album „American Teen”. Jego drugi album „Free Spirit” (ponad 13,2 miliarda streamów!) zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard Top 200. Co ciekawe, znajduje się na niej nominowany do nagrody Grammy utwór „Talk”.