Luna to jedna z najbardziej charakterystycznych, konsekwentnych i wyróżniających się świadomą wizją siebie artystek młodej, polskiej sceny muzycznej. Jako pierwsza Polka i jedna z 35 młodych, obiecujących wokalistek na świecie została zaproszona do akcji na rzecz kobiet Spotify Equal, a jej wizerunek prezentowany był na słynnym nowojorskim Time Square.

Po sukcesie mini albumu „Caught in the night” i nominacji w kategorii Odkrycia Roku Empiku, przyszedł czas na jej długogrający album. „Nocne zmory” ukazały się 22 kwietnia 2022 roku, a chwilę później, 26 kwietnia muzyka z tego krążka zabrzmiała premierowo na żywo w warszawskim klubie Niebo.

[flickr_set id=”72177720298622745″]


„Nocne zmory” to próba uchwycenia swoich uczuć, skomplikowanych emocji, a przede wszystkim złożoności strachu. To głębokie przyjrzenie się sobie i temu, co ukryte, nieświadome, podskórne. Tytułowe nocne zmory to rodzaj pewnego fatum. Nie tylko lęki, ale także niespełnione marzenia, zbyt duże oczekiwania, niewłaściwe pragnienia, ambicje, miłosne zawody i nierealności. Tworzymy je sami, a potem nie możemy się ich pozbyć.