Wielka dama jazzu, Patti Austin, to artystka o imponującym dorobku muzycznym, na który składa się 16 albumów studyjnych i nagroda Grammy. Chrześnica Dinah Washington i Quincy’ego Jonesa, artystyczna spadkobierczyni twórczości Elli Fitzgerald.

Patti Austin swoim nieskazitelnym, szlachetnym głosem interpretuje twórczość Lady Elli.

Bilety znajdziecie, tutaj.

Austin swoją gwiazdorską karierę rozpoczęła w wieku czterech lat. Mając lat 15, zaczęła nagrywać, a rok później wyruszyła w trasę koncertową u boku Harry’ego Belafonte. Swoją pierwszą sesję nagraniową zrealizowała dla Jamesa Browna do utworu It’s a Man’s World. Była jedną z wiodących wokalistek sesyjnych – śpiewała m.in. z Paulem Simonem, Billym Joelem, Joem Cockerem, Robertą Flack, Michaelem Jacksonem i Dianą Ross. Wielką sławę przyniósł jej przebój Baby Come to Me, który zaśpiewała w duecie z Jamesem Ingramem. Jej utwory regularnie pojawiały się w zestawieniu Billboard Jazz Albums. Tworzyła muzykę do filmów i spektakli. Występowała na uroczystościach wręczenia nagród Grammy oraz Oscarów.


O projekcie Tribute to Ella Fitzgerald artystka w jednym z wywiadów powiedziała:

„Nie chcę brzmieć jak Ella. Nie mogę brzmieć jak ona. Jednak Ella Fitzgerald jest moją ukochaną wokalistką wszech czasów i fakt, że słuchałam jej piosenek przez większą część mojego życia, mógł naturalnie wpłynąć na to, że mój styl połączył się z jej stylem. Mam nadzieję, że w dobry sposób”.

Patti Austin to artystka o niezwykłej energii i nieprzeciętnych umiejętnościach scenicznych. Potrafi oczarować publiczność zarówno swoim głosem, jak i otwartością oraz łatwością nawiązywania kontaktu. Właśnie z takim nastawieniem przyjedzie do NOSPR-u, o czym trzeba przekonać się osobiście 8 maja 2022 roku.