Biblioteka Kongresu ogłosiła, że ​​debiutancki album Alicii Keys, „Songs in A Minor”, został wpisany do Krajowego Rejestru Nagrań. Album zakwalifikowano do zbioru nagrań muzycznych ze względu na jego „kulturowe, historyczne lub estetyczne znaczenie w nagranym dziedzictwie dźwiękowym narodu”.

Biblioteka Kongresu (ang. Library of Congress) – biblioteka, która powstała w 1800 roku w Waszyngtonie pełni funkcję biblioteki narodowej. Zapewnia publiczny dostęp do zbiorów, chociaż jej głównym zadaniem jest służba Kongresowi.

„Jestem tak zaszczycona i wdzięczna, że „Songs in A Minor”, cały album, zostaje zakwalifikowany do grona nagrań, uważanych za ponadczasowe” – powiedziała Keys w oświadczeniu.


Do „Songs in A Minor” dołączają 24 inne nagrania, w tym, m.in.: „Reach Out, I’ll Be ThereThe Four Tops, „Jesus Gave Me WaterThe Soul Stirrers, „The Christmas SongNata Kinga Cole’a, album The ShirellesTonight to the Night”.

Wydany w czerwcu 2001 roku nakładem J Records Clive’a Davisa „Songs in A Minor” zadebiutował na pierwszym miejscu zestawienia Billboard 200. Główny singiel z albumu, „Fallin’”, napisany i wyprodukowany przez Keys, osiągnął szczyt na liście Billboard Hot 100 i pozostawał na pierwszym miejscu przez sześć tygodni.