Z okazji powrotu Glastonbury Festival w 2022 roku i 15. rocznicy występu Amy Winehouse, pojawi się wyjątkowe wydawnictwo! – po raz będzie miał premierę zestaw “Amy Winehouse – Live At Glastonbury 2007”. Pyramid Stage 2007 Amy Winehouse”.

Cały koncert zostanie wydany jako zestaw 2LP zarówno na czarnym winylu, jak i krystalicznie czystym. Ten występ na Pyramid Stage, był drugim z trzech jakie dała artystka. Pierwszy odbył się w 2004 roku, drugi 22 czerwca 2007 roku, później Amy wystąpiła również na Jazz World Stage.

Premiera wydawnictwa “Live At Glastonbury 2007” już 3 czerwca!

Wydawnictwo, jak i koncert na Pyramid Stage, przywracają na pierwszy plan jeden z najbardziej pamiętnych momentów jej zbyt krótkiej kariery, ukazując nie tylko jej wyjątkowy artyzm i kunszt śpiewania. Ukazuje także znak rozpoznawczy piosenkarki i tekściary, przekomarzanie się między piosenkami i czystą miłość do niej emanującą z festiwalowego tłumu. Usłyszmy, m.in. “Rehab”, “You Know I’m No Good”, “Love Is A Losing Game”, “Valerie”, “Tears Dry On Their Own”, a takżde Toots and the Maytals’ – “Monkey Man.”

Amy zagrała drugi set później tego samego dnia na Jazz World Stage i wróciła na Pyramid Stage w następnym roku, mocno ugruntowując swoją pozycję jako część niezwykłej historii słynnego na całym świecie festiwalu. Okładka nadchodzącej płyty zawiera wspomnienie występu współorganizatorki Glastonbury Festival, Emily Eavis.

„Amy Winehouse była fanką Glastonbury” – mówi. „Albo przychodziła i bawiła się, albo kiedy nie pracowała, przychodziła i biwakowała. Grała w piekielnym upale i ulewnym deszczu, a w jej występach było wiele magicznych momentów”.


Tracklista:

Side A: 1. Addicted // 2. Just Friends // 3. Tears Dry on Their Own // 4. He Can Only Hold Her
Side B: 1. Cherry // 2. Back to Black // 3. Wake Up Alone // 4. Love Is a Losing Game
Side C: 1. Fuck Me Pumps // 2. Cupid // 3. Hey Little Rich Girl // 4. Monkey Man
Side D: 1. You Know I’m No Good // 2. Rehab // 3. Me & Mr Jones // 4. Valerie