Występujący pod tym pseudonimem Chaz Bear to amerykański muzyk, tekściarz, producent i projektant graficzny. Od 2010 roku, po wydaniu “Causers of This”, znany przede wszystkim jako jeden z pionierów gatunku chillwave. Obecnie jego muzyka rozwija się w wielu różnych kierunkach, po autorski pop z elementami funku i R&B.

Toro y Moi na dwóch jesiennych koncertach w Polsce!

Bilety w sprzedaży na stronie www.followthestep.com


Chaz Bear (dawniej Bundick) był muzykiem od urodzenia. Dorastając, normalne było słuchanie muzyki różnych gatunków, od Michaela Jacksona przez Elvisa Costello po The Specials. Te wpływy były dość wyjątkowe dla dwurasowego dzieciaka dorastającego w Południowej Karolinie, przyczyniając się do złożoności samorozumienia i ekspresji Chaza poprzez jego własną muzykę.

Chaz zaczął grać i nagrywać oryginalne kompozycje w wieku kilkunastu lat, tworząc wiele niezależnych zespołów, zaczynając od gimnazjum i kontynuując je, aż do osobistego projektu – Toro y Moi, podpisał kontrakt z Carpark Records w 2009 roku. Przed jego podpisaniem był już niezwykle płodnym artystą, mając na swoim koncie ponad 10 albumów.