„Concert For Ukraine” był dwugodzinnym koncertem benefisowym w Wielkiej Brytanii zorganizowanym przez ITV, Livewire Pictures, Global Radio i Komitet ds. Sytuacji Kryzysowych w celu zebrania funduszy dla osób dotkniętych rosyjską inwazją na Ukrainę. Koncert odbył się w Resorts World Arena w Birmingham 29 marca 2022 roku, a udział w nim wzięli współcześni artyści.

Koncert prowadzili Roman Kemp, Marvin Humes i Emma Bunton, którzy przedstawili różne akty i apele o darowizny. Został on wyemitowany przez ITV i STV, a także transmitowany na żywo w ITV Hub i STV Player. Koncert był również transmitowany w Australii przez ABC TV Plus w dniu 30 marca, gdzie wspierany jest przez apel ABC „ABC Gives Ukraine Appeal”, a dochód został przekazany na Apel Ukraina Action Alliance (EAA). Wszystkie pieniądze z biletów, które zostały sprzedane, trafią bezpośrednio do Ukraińskiego Apelu Humanitarnego Komisji ds. Katastrof, podczas gdy ITV potwierdziło, że przekaże na apel przychody z reklam z koncertu, które szacuje się na około 3 miliony funtów.

Koncert zorganizował Guy Freeman z Livewire Pictures, który zorganizował imprezę w trzy tygodnie. Szczegóły zostały ogłoszone 16 marca, a detalista Marks & Spencer został potwierdzony jako główny sponsor wydarzenia.

W koncercie udział wzięli, m.in.: Camila Cabello, Ed Sheeran, Emeli Sandé, Gregory Porter, Snow Patrol, Nile Rodgers and Chic, Becky Hill, The Kingdom Choir, Manic Street Preachers, Anne-Marie, Paloma Faith i Tom Odell. Nie zabrakło ukraińskiego akcentu. Utwór „1944”, który zwyciężył w konkursie Eurowizji wykonała wspaniała Jamala.

Cały koncert możecie obejrzeć poniżej.