Michael Bublé przedstawia jedenasty studyjny album zatytułowany “Higher”. Producentami materiału są Greg Wells i Bob Rock, a także Allen ChangJason “Spicy G” Goldman oraz Sir Paul McCartney. To pierwsza płyta kanadyjskiego gwiazdora od trzech lat. Wydawnictwo promuje singiel “I’ll Never Not Love You”, w którym artysta wznosi się na wyżyny swojej kreatywności i umiejętności wokalnych.

Na “Higher” znalazły się m.in. magiczny duet z Williem Nelsonem w interpretacji jego piosenki “Crazy”, a także poruszająca wersja utworu “My Valentine”, który napisał Sir Paul McCartney. Były Beatles odpowiada też za brzmienie tego nagrania. Na płytę trafiły ponadto trzy oryginalne numery napisane przez Michaela, w tym singlowy “I’ll Never Not Love You”. Ponadto fani usłyszą zaśpiewane przez Bublé klasyki “Bring It On Home To Me” i “You’re The First, The Last, My Everything”oraz cover popularnej, romantycznej brytyjskiej piosenki “A Nightingale Sang in Berkeley Square”, którą wcześniej wykonywali chociażby Bing CrosbyFrank Sinatra i Rod Stewart.

Tym razem całkowicie otworzyłem się na nowe rzeczy. Otoczyłem się najwspanialszymi twórcami muzyki na świecie, ludźmi z gigantyczną wyobraźnią. Chodzi zarówno o pisanie piosenek z Ryanem Tedderem i Gregiem Wellsem, jak i nagrywanie trzech numerów z moim kumplem Bobem Rockiem. Do tego należy dodać 40 niesamowitych muzyków biorących udział w sesji, a którzy nie grali od 15 miesięcy. Kiedy piosenka zaczynała nabierać kształtu, tańczyliśmy, śmialiśmy się i płakaliśmy w moim domowym studiu. Było naprawdę magicznie. Uważam, że 20 lat mojej muzycznej podróży prowadziło mnie właśnie do tego miejsca, do tej płyty. Nigdy nie byłem tak podekscytowany po nagraniu albumu – opowiada Michael Bublé.