GCh+ łączą ambient, jazz i elektronikę. Łączą akustyczne i syntetyczne brzmienia, by opowiedzieć swoją historię i tworzyć niezwykłe dźwiękowe światy. Zespół tworzy pięciu nietuzinkowych, młodych mężczyzn: gitarzysta Grzegorz Duszak, pianista Piotr Iwański, flecista Łukasz Jankowski, perkusista Radosław Mysłek i kontrabasista Michał Mościcki.

W 2014 roku założyliśmy swój pierwszy zespół – Grzecznych Chłopców. Graliśmy współczesne piosenki zaaranżowane w stylu retro. W 2019 roku poczuliśmy zew tworzenia i zaczęliśmy pracę nad autorskim materiałem. W ciągu kolejnych dwóch lat stworzyliśmy jedenaście utworów inspirowanych naszymi wspólnymi podróżami. To refleksyjna muzyka, na granicy jazzu, ambientu i elektroniki. Przybraliśmy również nową nazwę- GCh+.

“Highway”, który ma właśnie premierę, to najbardziej hip-hopowy numer na całej płycie “Timelapse”. A pierwsze skrzypce (na flecie) zagrał w nim Łukasz Jankowski. Solo fletu jest tak dobre, jak przerwa na kawę w długiej trasie. Bo tak na marginesie, to kolejny utwór inspirowany podróżą. Świetnie się go słucha, gdy linie na asfalcie odpływają w dal.