Marek Pędziwiatr jest obecny na scenie od ponad dekady. Uznanie zdobył dzięki projektom takim jak EABSBłoto i Jaubi. Mimo to nigdy nie podkreślał swojego nazwiska przez pryzmat tych zespołów, stawiając na wspólną pracę. Teraz nadszedł czas, by Marek zaprezentował swój debiutancki album zatytułowany Marianna, w którym sam jako Latarnik występuje w formule fortepianowego solo.

Pierwszym singlem promującym album został utwór “Panna“.


Latarnik, wielokrotnie nagradzany w plebiscytach magazynu Jazz Forum jako największy polski wirtuoz syntezatorów, postanowił odsłonić się przed słuchaczami z zupełnie innej strony. Pod wpływem brzmienia solowych nagrań Theloniousa Monka, Ahmada Jamala, McCoy Tynera i Emahoya Tsegué-Maryama Guèbrou zrezygnował z elektroniki, by nagrać (w intymny sposób) debiutancki album upamiętniający prababkę, przy użyciu stuletniego fortepianu Steinway & Sons i taśmą analogową.

Album Marianna zostanie wydany przez Astigmatic Records na CD i LP zarówno w wersji regularnej, jak i limitowanej (w tym plakat B1), a także na wszystkich platformach streamingowych. Wydanie albumu zaplanowano na Piano Day – 29 marca 2022 roku.