Mura Masa wraca z nowym singlem „bbycakes”, w którym wsparli go Lil Uzi Vert, PinkPantheress i Shygirl. Nowe nagranie to kolejna zapowiedź nadchodzącego, trzeciego albumu laureata Grammy. Wcześniej fani mieli okazję poznać piosenkę „2gether”.

„bbycakes” to zabawny, eskapistyczny numer, od którego wkrótce nie będzie można się uwolnić. Utwór, który wprowadza w nową epokę twórczości Mura Masy, to znajome brzmienia, a zarazem spojrzenie w przyszłość muzyki pop. Jednocześnie utwór odsłania powrót artysty do korzeni, a także jego zamiłowanie do eksperymentów.


Podczas gdy poprzedni album „R.Y.C” był pełen wymyślonych wspomnień, surowych emocji i nostalgii, tym razem Mura Masa zmierza w zupełnie przeciwnym kierunku, łącząc kropki pomiędzy tworzeniem gatunków, powstaniem Soundcloud i popularnością muzyki elektronicznej dzięki takim platformom jak TikTok. Jest to także ukłon do czasów z początku XXI wieku, przed – jak to ujął „technologicznym cynizmem”, kiedy wszystko było nowe, obiecujące i ekscytujące.

– Wtedy wydawało się, że żyjemy w przyszłości, a teraz wszystko wydaje się nudne – opowiada.

Zarówno „bbycakes”, jak i cała trzecia płyta, to refleksja nad tym, jak mogłaby wyglądać przyszłość. Wyciągając gości i słuchaczy ze strefy komfortu, Mura Masa zabiera wszystkich w nieznane.