Ponad 2,000 zagranych koncertów, 13 wydanych albumów, 4 nagrody Grammy, 8 nagród JazzTimes i Downbeat, a także setki przeprowadzonych na całym świecie masterclassów pozostawało przez ponad dekadę w rękach jednego z najpopularniejszych funkowych bandów na świecie. Skład Snarky Puppy twórczo zmieniał się, a pod skrzydłami grupy rozwinęły się później znaczące solowe kariery. Choć zespół miał z założenia nieco zwolnić, otrzymana niedawno nagroda Grammy za najlepszy album „Live At The Royal Albert Hall”, przesądziła o jego dalszym losie.

Snarky Puppy wyrusza w kolejną trasę koncertową, która obejmie również Polskę. Band zagra w warszawskim klubie Progresja już 25 października.


  • Bilety w cenach: miejsca stojące – 139 zł (pula I), 159 zł (pula II).
  • Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtaste oraz www.ebilet.pl – sprzedaż biletów rozpocznie się w piątek 25.02.2022 o godz. 10:00.

Snarky Puppy powstał w 2004 roku, w Devon w Teksasie, gdzie założyciel zespołu Michael League kończył studia na Uniwersytecie Północnego Teksasu. Wówczas zaprosił do współpracy nad nowo powstającym projektem dziesiątkę kolegów z uczelni. Pierwszy koncert Snarky Puppy odbył się w małym sklepie z pizzą (J&J’s Pizza on The Square), skąd sława poniosła się sama. Wkrótce band zaczął grywać koncerty coraz częściej. Po stworzeniu albumu „The Only Constant” zespół wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową.

Nabywszy doświadczenia, lider zespołu przeniósł się do południowego Dallas, gdzie pochłonął go świat gospel i R&B, co poskutkowało dołączeniem do zespołu takich muzyków jak Bernard Wright, Robert „Sput” Searight, Bobby Sparks, Mark Lettieri i Shaun Martin. Muzyczną ilustracją zachodzących w zespole przemian stał się trzeci album w dorobku Snarky Puppy – „Bring Us The Bright”.


Zainteresowanie szerszej publiki przyniosło wydanie płyty „Tell Your Friends”. Zaprowadziło to zespół do sięgnięcia po rozwijające się wówczas social media jak Facebook i Youtube. Zyskawszy zagranicznych fanów, zespół wyruszył na swój pierwszy tour po Europie w 2010 roku. Odtąd grupa podróżowała po świecie przez następne 3 lata, dając po około 150 – 200 koncertów w roku. Po przeprowadzce większości składu do Brooklynu, zespół rozwinął się i stworzył m.in. swoją własną wytwórnię płytową, a także poświęcał się innym, pobocznym projektom muzycznym, eksplorując nieznane dotąd sobie gatunki muzyczne.


Po wydaniu „Family Dinner – Volume One in 2013” zespół pozwolił sobie na przerwę. Wykonanie „Something” z udziałem wokalistki Lalah Hathaway przyniosło grupie pierwszą nagrodę Grammy, przyznaną za najlepszy występ w kategorii R&B. Niedaleka przyszłość przyniosła kolejne prestiżowe nagrody. W 2016 roku, Snarky Puppy zadebiutował jako organizator festiwalu, przeprowadzając pierwszą edycję rokrocznie odbywającego się GroundUP Music Festival. Na przestrzeni lat występowali na nim między innymi: Esperanza Spalding, Lionel Loueke, Béla Fleck and the Flecktones Trio, Tank & The Bangas, Concha Buika, wywodzący się z Buena Vista Social Club Eliades Ochoa czy Susana Baca and The Wood Brothers. Kolejna edycja GroundUP Music Festival odbędzie się w maju tego roku, w Miami.


W 2019 roku zespół wydał swój 13 w karierze album (miejsce #2 na Billboard Jazz Charts). Odbywający się w londyńskim Royal Albert Hall koncert został nagrany i wydany rok później. Przyniósł grupie czwartą nagrodę Grammy. 2022 rok upłynie pod znakiem pracy nad nową płytą „Empire Central”, która ma być w założeniu nostalgicznym, listem miłosnym do miasta-matki zespołu, czyli Dallas.