„Łobuz” to drugi singiel z nadchodzącej EPki duetu LENDA/KOZUB, która premierę będzie miała już 26 lutego. Album będzie nosił tytuł „Dym”, natomiast zapowiadający go utwór „Łobuz”, to kolejna kompozycja, za produkcję której odpowiada Marcin Bors.

Utwór jest mocno osadzony w brzmieniach elektronicznych i zdecydowanie wyróżnia się na tle całego materiału swoim zadziornym charakterem. Historia zawarta w tekście inspirowana jest często spotykanym zjawiskiem wśród kobiet, które porzucają swoje ustabilizowane życie i spokojny związek na rzecz przygody i dzikiej relacji z tytułowym „Łobuzem”.

W teledysku duet zdecydował się ponownie na samodzielny montaż kadrów filmowych. Tym razem postawili na jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat, nominowane do nagrody Oskara – “Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy. W roli głównej wystąpił Bartosz Bielenia. Wykorzystano więc kadry, do których duet oczywiście nie uzurpuje sobie praw i na których nie zarabia. Klip został zrealizowany tylko w celach artystycznych.