Kilka miesięcy po premierze najnowszego albumu “Isa”ZAZ przedstawia teledysk do utworu “Tout là-haut”. Inspirujący klip powstał z udziałem polskich twórców.

W balladowym utworze “Tout là-haut” chodzi o to by wznieść się ponad problemy. Ta piosenka stanowi moją odpowiedź na wszystko, co dzieje się dookoła. Gdyby móc spojrzeć na świat z góry, okazałoby się, że jest piękny- wyjaśnia ZAZ.

Refleksyjnemu utworowi towarzyszy piękny teledysk autorstwa polskiej reżyserki Olgi Czyżykiewicz. Dodatkowo klip został zrealizowany przez w pełni polską ekipę.

Moja współpraca z ZAZ zaczęła się za pośrednictwem domu produkcyjnego. Jej management poszukiwał polskiej reżyserki i producentka Agata Wiśniewska, z którą zrobiłam wiele teledysków dla lokalnych artystów, poleciła właśnie mnie. Portfolio się spodobało i dostałam zaproszenie na rozmowę. A potem prośbę o napisanie scenariusza, który został przyjęty przez artystkę z dużym entuzjazmem – opowiada Olga Czyżykiewicz.

Praca z ZAZ to dla mnie ogromny zaszczyt. Po jednej stronie gwiazda światowego formatu, a po drugiej bardzo ambitny i inspirujący projekt. W teledysku do piosenki „Tout là-haut” pokazaliśmy przemianę, którą ZAZ przeszła jako artystka i kobieta. Odwzorowaliśmy jej duchową podróż – kontynuuje polska reżyserka.

Dwa lata temu, po dekadzie wyprzedanych koncertów, nagród i wspaniałych kooperacji (Quincy JonesCharles AznavourKelly Clarkson), ZAZ postanowiła skupić się na sobie.

Dzięki temu zaczęłam zwracać uwagę na wiele rzeczy, które wcześniej mi umykały. Postanowiłam zadbać o siebie, ponieważ dotąd wychodziłam na przeciw innym. Zrozumiałam, że muszę przede wszystkim wsłuchać się w siebie i zaufać sobie by poczuć się dobrze – opowiada artystka.

Na planie zdjęciowym ZAZ była pokorną i życzliwą osobą, czym bardzo mnie ujęła. Podziwiam ją za to, że komunikuje się ze słuchaczami wyłącznie poprzez swój wielki talent. Polubiłam w niej to, że nie szuka sztucznego hałasu wokół siebie – wspomina współpracę z artystką Olga Czyżykiewicz.


ZAZ (Isabelle Geffroy) za sprawą charakterystycznego głosu porównywana jest do takich gwiazd jak Edith Piaf czy Ella Fitzgerald. Absolwentka konserwatorium jazzowego. Jako nastolatka przeprowadziła się z Bordeaux do Paryża by spełnić swoje przeznaczenie.

Od początku kariery i przełomowego singla “Je veux” z 2010 roku ZAZ zdobyła liczne nagrody, w tym francuskie i niemieckie Grammy. Jej płyty osiągnęły co najmniej złoty status w 12 krajach i wystąpiła w ponad 500 salach na 5 kontynentach, udowadniając, że muzyka nie zna granic.