Emeli Sandé wydała nowy singiel w oczekiwaniu na zaprezentowanie swojego nadchodzącego, czwartego albumu. Utwór „Brighter Days” pojawia się w momencie ogłoszenia przez artystkę występu w The Graham Norton Show, w ten piątek, 21 stycznia.

„Brighter Days” to kontynuacja wydanych wcześniej utworów („Look What You’ve Done” i „Family”), które są pierwszymi od dwóch lat smaczkami nowej muzyki twórczyni hitu „Next To Me”. W zeszłym roku opuściła długoletnią wytwórnię Virgin, by podpisać światowy kontrakt z Chrysalis Records – do której należą między innymi Laura Marling i Liz Phair.

O utworze Emeli mówi:

„”Brighter Days” jest inspirowane prawdą, że nawet w najciemniejszych chwilach zawsze jest nadzieja. Być może będziemy musieli sięgnąć głębiej, aby to poczuć, ale nadzieja jest zawsze obecna. Pozostanie zakotwiczona w nadziei i wierze, a porażka przychodzi tylko wtedy, gdy tracimy z oczu tę moc. „Brighter Days” to afirmacja – to przypomnienie naszej zbiorowej mocy do dokonywania wyboru i tworzenia naszej rzeczywistości”.


Nowe utwory to przedsmak czwartego albumu Emeli, który ma się ukazać jeszcze w tym roku. Jej debiutancki album „Our Version Of Events” sprzedał się w ponad dwóch milionach egzemplarzy, a niedawno Sandé znalazła się na liście najlepiej sprzedających się artystek XXI wieku.