Belgijski gwiazdor Stromae przedstawia drugi singiel z nadchodzącej płyty „Multitude”. Po przewrotnym „Santé”, fani mają okazję poznać pełen dramaturgii numer „L’enfer” („Piekło” – fr.).

Czy to skarga czy deklaracja wojny? Oszczędny fortepianowo-wokalny numer czy nawołujący do działania hymn? Piosenka skłaniająca do refleksji, uśmiechu, walecznego zaciskania pięści czy zachęcająca do śpiewania pełnym gardłem? „L’enfer” reprezentuje wszystko, co powyżej. Stromae zgrabnie żongluje kontrastami, by przedstawić intymną opowieść o depresyjnej spirali, która zaczyna się od codziennej nudy, by doprowadzić do najczarniejszych sposobów ucieczki. Ze swymi smykami, perkusją, bułgarskimi chórami i syntezatorami, „L’enfer” to talizman w walce z najmroczniejszym myślami.

Singiel „L’enfer” poprzedza album „Multitude”, który ukaże się 4 marca.


Stromae to autor wielkiego hitu „Alors on Danse”. Po serii wyprzedanych koncertów, w tym w prestiżowym Madison Square Garden w Nowym Jorku, urodzony w Belgii artysta, autor piosenek, producent, designer i reżyser zrobił sobie 8-letnią przerwę od muzyki. W tym czasie skupił się na rozmaitych kreatywnych przedsięwzięciach, jak chociażby kręceniu teledysków dla takich gwiazd jak Dua Lipa („IDGAF”) i Billie Eilish („Hostage”).

W październiku 2021 roku Stromae zaskoczył fanów nowym singlem „Santé”, który tylko w pierwszym tygodniu zgromadził 3,5 miliona odsłuchów, stając się w chwili premiery 5. najchętniej streamowanym utworem na Spotify. Towarzyszący piosence klip zgromadził już ponad 24 miliony odsłon na YouTube.

Promując nadchodzący albumu „Multitude”, Stromae wyruszy w trasę, w ramach której w sierpniu 2022 roku wystąpi w Parku Śląskim na FEST Festivalu.