Arek Kłusowski sięga po wielki przebój Kayah „Za późno” i prezentuje nową, utrzymaną w swoim stylu wersję. To kolejna odsłona akcji Kayax XX Rework, która została przygotowana na dwudziestolecie Kayaxu.


Utwór „Za późno” Kayah miał swoją premierę w 2011 roku i powstał we współpracy z bułgarskim kompozytorem Atanasem Valkovem. Nową wersję tego hitu Arek Kłusowski przygotował wraz z producentem Maciejem Sawochem.

„Kiedy pierwszy raz usłyszałem „Za poźno” Kayah, to pomyślałem sobie, że jest to bardzo energetyczny utwór z niezwykle trudną linią wokalną do zaśpiewania. Wraz z Maćkiem Sawochem chcieliśmy nadać temu utworowi nowe życie – poprzez kumulację różnych wrażliwości. Chciałem, aby w tym utworze było czuć mnie. Mam nadzieję, że Wam się spodoba” – mówi Arek Kłusowski.

Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja Kayax XX Rework, w której Artyści tworzą nowe, całkiem zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. Akcja trwać będzie przez ostatnie pięć dni grudnia, a codziennie w serwisach streamingowych będzie publikowany inny zaskakujący cover. Do udziału w akcji zostali zaproszeni Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Arek Kłusowski, Julia Wieniawa i Kuba Karaś czy debiutująca w Kayaxie Ania Leon.