Niedawno, do sprzedaży trafił „Blowback” – doskonały album Tricky’ego wydany na przezroczystym winylu z okazji 20. rocznicy premiery! Szósty album Tricky’ego, wydany w 2001 roku. Podobnie jak na Nearly God, na Blowback znalazły się utwory napisane i nagrane we współpracy z innymi artystami, w tym przypadku z Anthonym Kiedisem i Johnem Frusciante z Red Hot Chili Peppers, Cyndi Lauper, Alanis Morissette, Edem Kowalczykiem z grupy Live, a także z innymi twórcami: Hawkmanem, Stephanie McKay i Ambersunshowerem.

Album jest pełen kontrastów i niespodzianek. Powraciła ekscytacja, wyobraźnia i czysta zuchwałość, które sprawiły, że pierwszy album „Maxinquaye” był tak przełomowy.

„Kiedy nagrałem ten pierwszy album, miałem marzenie, żeby zmienić świat” – mówi Tricky. „Po kilku latach zdajesz sobie sprawę, że tego nie zrobisz i to wszystko to stek bzdur. I to jest w porządku, więc idziesz dalej. Ale teraz odzyskałem swoje marzenie. Muzyka stała w miejscu przez pięć lat i nadszedł czas, aby znów to zmienić”.