Kinga Głyk to polska gitarzystka basowa, która jest córką wibrafonisty Irka Głyka. Od dwunastego roku życia występowała z ojcem (wibrafon) i bratem (perkusja) w rodzinnym zespole Głyk P.I.K. Trio. W wieku 18 lat nagrała swój pierwszy własny album pt. “Rejestracja”. Po występach z własnym trio na Stuttgart Jazz Open Festival, a także Festival da Jazz w St. Moritz, w 2016 roku pojawił się drugi album “Happy Birthday” (rejestracja na żywo koncertu w Teatrze Ziemi Rybnickiej).

Popularność i rozpoznawalność Kingi wzrosła, po opublikowaniu na YouTubie, jej wersji utworu “Tears in Heaven” Erica Claptona. Przez dziennik heute, Głyk została uznana za “wielką nadzieję europejskiego jazzu”, wkrótce po tym podpisała kontrakt z dużą wytwórnią płytową.

W 2017 roku ukazał się jej trzeci album “Dream”, który nagrała z międzynarodowym kwartetem (w skład którego wchodzili saksofonista Tim Garland, pianista Nitai Hershkovits i perkusista Gregory Hutchinson). 8 listopada 2017 roku wystąpiła na Leverkusen Jazz Days. 1 listopada 2019 roku Kinga Głyk wydała nakładem Warner Music swój czwarty album, “Feelings”, w składzie trio (z Pawłem Tomaszewskim i Calvinem Rodgersem, częściowo poszerzony o klawiszowca Bretta Williamsa).

Teraz Kinga oddaje nam, można powiedzieć, własne wykonanie przeboju Donna Hathaway’a “This Christmas”.