Jhené Aiko ponownie wydaje swój wakacyjny singiel „Wrap Me Up” w zaktualizowanej wersji na 2021 rok. Piosenka, w której pierwotnie występował James Fauntleroy została po raz pierwszy udostępniona na SoundCloud w 2012 roku. Wersja z 2021 roku zamienia produkcję i aranżację Tae Beast na rzecz aktualizacji od Lejkeys, Aiko, the Fisticuffs.


Aiko obchodzi w tym roku kilka świąt. Na cześć entuzjastów marihuany na całym świecie, Jhené Aiko wypuściła teledysk do kawałka „Tryna Smoke” ze swojego platynowego albumu „Chilombo” z 20 kwietnia. Wizualizacja pojawiła się tuż po jednym z najbardziej udanych lat w karierze Aiko. W marcu świętowała 10-lecie swojego debiutanckiego mixtape’u „Sailing Soul(s)”, wypuszczając projekt po raz pierwszy w serwisach streamingowych.

„Ten mixtape był dla mnie kluczowym momentem” – napisała Aiko na Twitterze. Opowiedziała historię Sailing Soul(s), mówiąc: „Kiedy miałam 12 lat, podpisałam kontrakt z wytwórnią, śpiewając piosenki, z którymi nie mam żadnego związku. Poza tym w wieku 12 lat nie miałam własnych historii do opowiedzenia. Potem zrobiłam sobie przerwę, żeby skupić się na szkole. Jako nastolatka podpisywałam płyty demo i brałam udział w spotkaniach. Spotkałam się z jednym z dyrektorów ds. nagrań, który powiedział mi, że muszę lepiej wykonywać swoją pracę w „sprzedawaniu” siebie, kiedy przychodzę na spotkania. Ubieranie się jak ja, śpiewanie jak ja, mówienie jak ja… nie wystarczyło. Pomyślałam, dlaczego mam się sprzedać? Dlaczego muszę cię przekonać o swojej wartości? Kim jestem?”

Wcześniej w tym roku, Aiko napisała i wykonała podnoszący na duchu utwór „Lead the Way” do filmu Raya and the Last Dragon, którego premiera odbyła się 5 marca w kinach i na Disney+.