Rok po tym, gdy światło dzienne ujrzało nominowane do Grammy „Chilombo”, Jhené Aiko świętuje kolejny ważny moment kariery: 10-lecie od wydania debiutanckiego mixtape’u „Sailing Soul(s)”. Artystka zdecydowała się na zamieszczenie tego wydawnictwa w serwisach cyfrowych. Premiera już 12 marca.

Jhené Aiko, która ma szansę na zdobycie Grammy w prestiżowej kategorii Album roku za „Chilombo”, chce podziękować swoim wiernym fanom, którzy towarzyszą jej w artystycznej drodze od samego początku. Stąd pomysł na oficjalne wydanie w serwisach cyfrowych debiutanckiego materiału „Sailing Soul(s)”. Oryginalnie ukazał się on 16 marca 2011 i zapewnił artystce miejsce wśród najciekawszych wykonawców ze sceny LA oraz kontrakt płytowy.

W tym roku Jhené Aiko ma szansę na aż trzy nagrody Grammy: za Album roku, Najlepszy album progresywnego R&B oraz za Najlepsze wykonanie R&B – duet „Lightning & Thunder” z Johnem Legendem. Jhené nie tylko powalczy o statuetki, ale będzie również jedną z gwiazd prowadzących ceremonię. Wręczenie Grammy odbędzie się w niedzielę, 14 marca.

„Chilombo” ukazało się 6 marca 2020 i zanotowało najlepszy debiut w zestawieniu Billboard R&B Chart od czasu „Lemonade” Beyoncé. Album ma ponad 2 miliardy streamów na całym świecie. Wydawnictwo promowały single „Triggered (freestyle)” „None Of Your Concern” featuring Big Sean, „P’$$Y Fairy (OTW)”, „Happiness Over Everything (H.O.E.)” featuring Miguel & Future, „B.S.” featuring H.E.R. oraz „Born Tired”.