W miniony piątek w serwisach streamingowych pojawił się materiał z płyty “Tyrmand to Jazz”, inspirowanej twórczością pisarza i publicysty, a także propagatora jazzu i ikony popkultury – Leopolda Tyrmanda. Kliknij tutaj, żeby odtworzyć materiał.


„Tyrmand to Jazz” to czwarty, ale pierwszy na winylu materiał jedynego na polskiej scenie jazz rap bandu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Płyta jest inspirowana twórczością pisarza i publicysty, a także propagatora jazzu i ikony popkultury – Leopolda Tyrmanda.

Preorder winyla „Tyrmand to Jazz” ruszył 18 listopada 2021 roku za pośrednictwem sklepu U Know Me Records oraz Asfaltshop.pl . Dla pierwszych osób dostępny będzie zestaw kolekcjonerski (tylko 9 płyt – po 3 z każdego koloru, poszerzonych o esej „Muzyczny Tyrmand!). Płyta ukaże się w trzech wariantach limitowanych do 100. ręcznie numerowanych kopii:

  • żółto-czerwonych splatterów (JuNouMi Edition) – 100 sztuk | dostępnych za pośrednictwemsklepu U Know Me Records
  • różowej – 100 sztuk | dostępnej za pośrednictwem strony asfaltshop.pl
  • klasycznej wersji czarnej – 100 sztuk | dostępnej za pośrednictwem sklepu U Know Me Records

Wersja żółto-czerwona poszerzona jest o esej „Muzyczny Tyrmand” autorstwa dziennikarza muzycznego i filologa Mateusza Kołodzieja.

Na płycie winylowej wydanej przez JuNouMi Records (numer katalogowy: 023) znajdują się m.in. utwory inspirowane czterema książkami Tyrmanda: „Siedem dalekich rejsów”, „Zły”, „Dziennik 1954” i „Filip”, a także bonus track z udziałem Jareckiego. Wśród gości pojawiają się również Aleksandra Tocka, Eldo, Proceente i nieformalny szósty członek zespołu Mr Krime. W warstwie kompozycyjnej uczestniczyli wszyscy członkowie EiTNQ: Tomasz Nowak, Kuba Płużek, Alan Wykpisz i Maksymilian Olszewski.

Płycie „Tyrmand to jazz” towarzyszą cztery dedykowane autorskie grafiki Kamila „Jakuzy” Jaczyńskiego, inspirowane twórczością Leopolda Tyrmanda, które zostały uwiecznione na czterech stronach okładki.

„Tyrmand to jazz, to znakomita fuzja współczesnej muzyki improwizowanej, w której przenikają się różne wpływy i gatunki a także przemyślane i umiejętnie podane teksty Eskaubei oraz zaproszonych gości. Całości dopełniają świetne wokale Aleksandry Tockiej i Jareckiego oraz scratche, cuty i syntezatory o które zadbał Mr Krime.” – informuje wydawca.