Latem 1969 roku, zaledwie 160 km na południe od Woodstock, w parku Mount Morris (obecnie znanym pod nazwą Parku im. Marcusa Garvey’a), odbył się legendarny Festiwal Kultury Harlemu. Jego filmowy zapis nie był nigdy wcześniej publikowany i został niemal całkowicie zapomniany – aż do dziś. W “Summer of Soul”, debiutujący w roli filmowca Questlove (współzałożyciel hip-hopowej grupy The Roots), przypomina o tym niezwykłym wydarzeniu, które stało się świętem czarnej historii, kultury i mody.


“Summer of Soul” to nie tylko połączenie filmu muzycznego i dokumentu przybliżającego tamten Festiwal, ale też niezwykłe świadectwo uzdrawiającej mocy muzyki, tak bardzo potrzebnej w niespokojnych czasach. W filmie znalazły się niepublikowane dotychczas występy takich artystów jak: Stevie Wonder, Nina Simone, Sly & the Family Stone, Gladys Knight & the Pips, Mahalia Jackson, B.B. King, The 5th Dimension i wielu innych. Film został nagrodzony Grand Prix Jury oraz Nagrodą Publiczności na Festiwalu Filmowym Sundance.

Film będzie można obejrzeć w wybranych kinach studyjnych od 17 grudnia.

Na pewno można będzie go zobaczyć w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Sprawdźcie repertuar swoich kin studyjnych!