Mariah Carey znów pokazała, że jest królową Świąt Bożego Narodzenia, bijąc kolejne muzyczne rekordy. W 2021 roku przyszedł czas na historyczny moment – utwór „All I Want For Christmas Is You” otrzymał diamentowy certyfikat za ponad 10 milionów sprzedanych egzemplarzy oraz streamów w serwisach digitalowych. Mega przebój „All I Want For Christmas Is You” jest pierwszą i jedyną do tej pory świąteczną piosenką, która oficjalnie zdobyła diamentowy status przyznawany przez RIAA – zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki.

„Wasze uwielbienie do mojej piosenki nigdy nie przestanie mnie zadziwiać i napełniać moje serce mnóstwem emocji” – powiedziała Mariah. „Jestem zdumiona, że ‘All I Want For Christmas Is You” przetrwało różne epoki muzyki. Diamentowy status? Wow! To zaszczyt mieć najlepszych fanów na świecie, którzy wspierają mnie. Kocham Was.”

„Mariah Carey jest niekwestionowaną królową Świąt Bożego Narodzenia” – powiedział Richard Story, Prezes Commercial Music Group w Sony Music Entertainment. „Wszyscy w wytwórni SME gratulujemy jej pobicia kolejnego rekordu, jako jedynej artystce na świecie”. 

Magazyn Billboard opublikował listę 100 najlepszych świątecznych piosenek wszechczasów, na której szczycie znalazł się utwór „All I Want For Christmas Is You”. W 2019 roku, po 25-ciu latach od premiery mega hit Mariah Carey zdobył pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100. Był to drugi świąteczny utwór, który stał się najpopularniejszą piosenką w Stanach Zjednoczonych. To jej 19-ty z kolei singiel, który był #1 na Billboardzie. Dzięki temu Mariah stała się pierwszym solowym artystą, który znalazł się na szczycie listy w ciągu 4 dekad.

Nagrana w sierpniu 1994 roku piosenka „All I Want For Christmas Is You” była pierwszym singlem zwiastującym album „Merry Christmas”, na którym oprócz świątecznych standardów znalazły się również nowe kompozycje, które zostały napisane przez artystkę we współpracy z Walterem Afanasieffem.

„All I Want For Christmas Is You” to największy międzynarodowy sukces Mariah Carey. Pojawił się na listach najpopularniejszych utworów m.in. w Australii, Kanadzie, Francji i Niemczech. W 2020 roku zdobył szczyt listy w Wielkiej Brytanii, po 69-ciu tygodniach obecności w zestawieniu.