„Muzyka, którą kocham, to muzyka przemawiająca do serca, która mówi prawdę i daje ludziom coś do myślenia” – mówi gwiazda kolejnego koncertu w ramach Białołęckich Wieczorów Jazzowych. Mika Urbaniak to autorka tekstów i muzyki. Skomponowała swój pierwszy utwór w wieku 11 lat i od tamtej pory tworzy i koncertuje. Wychowana przez dwoje legendarnych artystów i ikony jazzu – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka – dorastała w świecie muzyki i sztuki. Pop, jazz, hip-hop, rap, neo-soul, RnB i blues były jej głównymi kierunkami artystycznymi, chociaż ekspansywna i bogata wyobraźnia pozwala jej eksperymentować z różnymi stylami. Unikalny, pełen melancholii głos Miki, potrafi hipnotyzować słuchaczy. Wokalistka od lat koncertuje na całym świecie. Występowała z takimi artystami jak Lenny White, Tom Browne, Al McDowell, Richard Bona i Hiram Bullock. Na scenie spotkała się również z Quincy’m Jonesem i jego Big Bandem. Brała udział w wielu projektach, spotykając się z bardzo pochlebnymi recenzjami. Jej pierwszy album „Closer”, zdobył Fryderyka za najlepszy album w 2009 roku. 


Podczas koncertu przy Głębockiej 66, Mika Urbaniak wystąpi z producentem Victorem Daviesem. Jest on utalentowanym i wszechstronnym artystą: muzykiem, kompozytorem, aranżerem i malarzem. Tworzy od 14 lat. Pierwszy album Victora zyskał ogromne uznanie krytyków i entuzjastyczne recenzje. Magazyn „Q” napisał: „Utwory Daviesa mogą sprzedawać światło słoneczne Australijczykom”. Artysta ma na swoim koncie m.in. trasę koncertową po Europie, USA i Japonii, gdzie występował w 16 legendarnych klubach Blue Note. Współpracował z wieloma znakomitymi artystami na całym świecie: Quincy Jones, Richard Bona, Roy Hargrove, Louie Vega, Bebel Gilberto, Smolik, Maryla Rodowicz, Marysia Sadowska, Skubas, Urszula Dudziak i inni. 


Mika połączyła siły z Victorem Davisem i wspólnie napisali oraz wyprodukowali krążki „Follow You” oraz „Once in a Lifetime”, będący połączeniem swingu i jazzu. Kolejne lata współpracy, ich pasja i talent przełożyły się na inteligentne, ciekawe i wręcz nowatorskie odczytanie standardów sprzed lat i kreacje nowego brzmienia. Zaowocowało to kolejną płytą „Art Pop”, wydaną w maju 2019 roku. 


Wydarzenie objęte jest projektem WYCHODZĘ Z RODZICAMI, podczas którego animatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi w wieku 3-8 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub pod numerem telefonu (22) 300 48 00. Zapisy ruszają 4 grudnia.

Bilety na koncert dostępne są tutaj.